Kontsert kaugete külalistega

Kuuri talu kontsertidel musitseerivad Seitsmenda Päeva Adventistide koguduste muusikud: ka talu pererahvas, Mare ja Juss Maurer kuuluvad ju sellesse kirikusse. Ja nii nagu teisteski kristlikes kirikutes on ka selles kirikus muusikal väga suur osatähtsus.

Seekordse kontserdi sisustas põhiliselt Tartu koguduse noortekoor Jüri Vahtramäe juhatusel, ent kaasa tegid ka kunagine RAMi laulja, tallinlane Voldemar Rosin ning õde-venda Mervi ja Kristjan Kalmus, kellest esimene mängib viiulit ja teine flööti. Kontsertmeistriks oli esinejatele Mervi ja Kristjani isa, kunagine SPA Põltsamaa koguduse ja praegune SPA Tartu koguduse pastor Rein Kalmus.

Kõige kaugemad esinejad olid konterdil aga neli mustanahalist noort Inglismaalt eesotsas rõõmsameelse kolmekümneaastase Shawniga, kes Londonis väikest muusikaagentuuri juhib.

“Kui tahad oma peole esinema keelpillikvartetti, panen sinu jaoks mulle teada olevatest muusikutest kokku keelpillikvarteti, kui soovid esinema koori, organiseerin selle kohale,” kõneles Shawn oma tööst. “Noh, ja natuke laulan ka ise,” lisas Shawn, justkui poleks ta suurem asi laulja. ent kui tema hingestatud, aga “higise” pingutuseta esituses kõlas kuulus “Amazing Grace”, vakatasid lõpuks ka need allakirjutanu ees istunud kohalikud külamemmed, kes enne pikalt-laialt oma lehmadest ja heinateost olid jutustanud.

Paar korda varem juba Eestis käinud, kutsus Shawn seekord siia kaasa oma õe Tessa, nõbu Lisa ja sõber Trevori.

Head asjad Eestis

“Kui Shawn kaks aastat tagasi Eestist tuli, oli ta sellest maast nii vaimustuses, et kaalus koguni siia elama asumist,” ütles Trevor. “Nüüd tahtsin minagi näha, mis siin siis nii head on. Esimeste päevadega olen selgeks saanud, et leib on hea. Ja seltskond ka: ma olen siin näinud palju rõõmsaid naeratavaid nägusid.”

Selliseid nägusid näeb Trevor tõenäoliselt kogu selle nädala, sest nii tema kui ka Shawn, Tessa ja Lisa viibivad praegu üle-eestilises adventkoguduste noortelaagris ehk Rajaleidjate laagris Tagametsas.

Kuuri talu õuekontserti, mis nii tasemelt kui kuulajate arvult nii mõndagi paljureklaamitud avalikku kontserti ületas, tuli vahepeal aga segama vihm. Süntesaator ja võimendus kaeti küll õigeaegselt kinni, ent kuskilt sorises vesi ikkagi läbi. Ühtäkki kõlaritest kostnud kärina peale hakkas helimehel väga kiire juhtmete seinast välja tõmbamisega: muidu oleks masinavärk kärssama läinud.

Kuigi võimendust ega saadet enam polnud, laulis noortekoor vapralt edasi. Ning kui vihm üle jäi, tassiti teiselt korruselt alla klaver, kuivatati toolid, et Võisikult, Põltsamaalt, Jõgevalt, Tartust, Rakverest, Tallinnast, Haapsalust ja mujalt kohale sõitnud kuulajad jälle kohad sisse võtta saaksid, ja kontsert läks edasi.

Põllumeeste palved

“Me võiksime küll Jumala peale pisut pahased olla, et ta meie kontserti vihmaga segama tuli,” ütles väikeses vahejutluses ajakirja Meie Aeg ja Tartu Pereraadio tegevtoimetaja Lauri Beekmann, “ent vihm oli ilmselt tegelikult vastutulek mõne naabertalu peremehe palvetele kasta tema kuivavat põldu. Meie ajame siin ju üksnes lõbu-asja ja meie soovid on palju vähem olulised kui põllumeeste omad, kes saagi pärast muretsevad. Nii et kui järgmine vihmasagar tulema peaks, siis teadke: oli veel teinegi naabrimees, kes vihma palus.”

Peale Lauri Beekmanni ajast ja inimesest kõneleva jutluse sai rahvas kuulata Põltsamaa koguduse liikme Irene Vari vaimulikke luuletusi.

Kontserdi lõpus tänasid Võisiku-Kundrussaare külaseltsi esinaine Loniida Bergmann ja külavanem Villu Ojassalu Kuuri talu pererahvast küla kultuurielu rikastamise eest. Lauri Beekmannil oli põhjust Juss Maurerit ja tema juhitavat firmat Moreen tänada ka Tartumaa noorte hiljutise karskuslaagri toetamise eest. Mare ja Juss Maurer tänasid omalt poolt aga kõiki kokkutulnuid selle eest, et nad nende läheneva kolmekümnenda pulma-aastapäeva meeldejäävaks muuta aitasid.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus