Kontsert Avinurmes pakub äratundmisrõõmu

Selle nädala pühapäeval annavad Avinurme kultuurikeskuses kontserdi Mikk Tammepõld ja Kalle Sepp, kes lubavad, et pooleteise tunni jooksul saab kaasa laulda ja muusikutega isegi juttu ajada.


Mis kokkupuuted teil senini Jõgevamaaga on olnud? Kui palju on teil õnnestunud meie maakonnas kontserte anda?
Mikk Tammepõld: Kallega koos oleme varasematel aastatel esinenud Torma rahvamajas ja Puurmani lossis. Alati on olnud väga soe vastuvõtt nii publiku kui ka kontserdipaiga pererahva poolt.
Kalle Sepp: Pean Mikuga nõustuma, alati on olnud tore vastuvõtt. Eelmisel aastal sai ka remonditud Jõgeva kultuurimajas esinemas käidud ja muljed olid ülevad.

Mis lood esitlusele tulevad? Kas saab kaasa ka laulda?
Mikk: Esitusele tuleb nii omaloomingut kui ka meile armsaks saanud eestikeelseid laule meie parimatelt kirjutajatelt ja esitajatelt. Kaasa saab kindlasti laulda. Saab ka käsi kokku lüüa ja jalaga vastu maad.
Kalle: Oleme taas teinud valiku nendest lugudest, mis meile korda lähevad ja meeldivad ning loodame, et publik naudib neid täiel rinnal nagu meie.

Miks olete otsustanud just väiksemates Eestimaa kohtades käia?
Mikk: Selline mõte tekkis kolm aastat tagasi, kui esimese tuuri korraldasime. Otsustasime, et väldime kindlaks kujunenud ja tuntud kontserdipaiku. Väga põnev on avastada uusi saale ja kohtuda inimestega, kes nendes kaunites Eestimaa paikades elavad. Need on meeldejäävad õhtud.
Kalle: Peale selle on nii palju kohti meie väiksel kodumaal, kuhu polegi jõudnud, veel vähem on nendes esinetud. Tundub, et avastamisrõõmu jätkub veel aastateks.

Mis on väikeste paikade võlu peale selle, et kontsert on intiimsem?
Mikk: See on vahetum suhtlus meie ja publiku vahel. Pooleteise tunni jooksul sulab tavaliselt tüüpiline eestlaslik tagasihoidlikkus ja pärast kontserti saame inimestega veel jutustada.
Kalle: Omaette võlu on näha ja tunda publiku reaktsiooni, mitte ainult aplausi näol, vaid ka nende silmadest ja emotsioonidest.

Meenutage mõnd toredat hetke, mis eelmiste kontsertide ajal juhtunud on?
Mikk: Kontsertide ajal on ikka selliseid naljakaid momente, kui saalist kostub hõikeid ja südamest kaasaelamist.
Kalle: Kuigi see võib-olla ei tundu naljakas ja sel hetkel ilmselt väga ei olegi, vähemalt endal mitte, kuid tehnikaviperused liigitaks ma toredate hetkede alla. On ka nii juhtunud, et oleme mikrofonid sinnapaika jätnud ja jätkanud akustiliselt. Vahest saab nii publikule veel sügavamale põue pugeda.

Mis plaanid teil edaspidi on, kui kontserttuur läbi saab?
Mikk: Aeg-ajalt näeb meid ikka koos esinemas, kas siis kahekesi või koos ansamblitega Purple Gang või Locomotiiv. Mina tegelen pärast tuuri Dramamama uue albumiga, mis ilmub aprillis.
Kalle: Käime tõesti tihti koos esinemas. Kui tuuri jaoks on juba hea kava kokku pandud, siis ei saa seda ju vaka all hoida. Ühiste kontsertide kõrvalt on minul au osaleda külalisena Vanemuise muusikalides, kontsertprojektides ja muidugi koduteatri Starlight Cabaret tegemistes.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus