Kontsert Alo mälestuseks

Ülehomme, Jõgevalt pärit helilooja ja isamaalauliku Alo Mattiiseni 49. sünniaastapäeval toimub Jõgeval Betti Alveri Muuseumis tema mälestuskontsert, millel musitseerivad Aivar Mihkelson (kitarr), Kalle Tetsmann (basskitarr), Indrek Tetsmann (löökriistad) ja Toomas Jõks.

Kolm esimest on pärit Jõgevalt ega vaja siinse muusikapubliku pikema mäluga osale lähemat tutvustamist, neljas on aga tartlane, keda tuntakse eelkõige tema tegemiste järgi etnobändis Oort. Neljast asjaosalisest on Alo Mattiiseniga kõige rohkem koostööd teinud Aivar Mihkelson: Alo ja Aivar mängisid koos bändides Vingaal, Jätk, Eks Me Näe ja Wicing. Kaks esimest tegutsesid Jõgeval, kolmas Palamusel ja neljas Tabiveres. Vennad Tetsmannid said põgusa Aloga koosmusitseerimise kogemuse Antti Kammiste bändis Tallinnas. Toomas Jõks on ainus, kes temaga otseselt kokku puutunud pole, ent keda seob aastatepikkune sõprus ja muusikaline koostöö Aivar Mihkelsoniga.

„Esitame kontserdil fusion-kallakuga instrumentaalmuusikat, mis pärit enamasti välismaiste autorite sulest,” ütles Aivar Mihkelson. „Alo loodud lugusid nende hulgas küll pole, sest Jõgeva-aegadel ta veel heliloominguga suurt ei tegelnud. Küll aga tuli ansambli Jätk aegadel ette seda, et mõned lood valmisid bändi liikmete, Alo, minu, Margus Miti ja Raul Vaigla ühisloominguna: kõigepealt käis keegi välja põhimotiivi ning seejärel kujundas iga bändiliige selle põhjal oma partii. Paraku on neist Alo osalusel valminud lugudest säilinud nii kehvad salvestised, et nende järgi on keeruline neid taastada ja selgeks õppida. Ent ka esitamisele tulevad lood on ühel või teisel viisil Aloga seotud: ta on neid aastatel 1978-1981 Jätku koosseisus ise mänginud või olen mina neid esmakordselt kuulnud Alo kodus Vabaduse puiesteel 1990. aastate alguses.”

Alo Mattiiseni mälestuskontserdile on oodatud kõik muusikahuvilised. Kontsert algab kell 17.15 ja kestab umbes tund aega.

iii

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus