Kontserdiga kogutakse raha restaureerimistöödeks

Eeloleval pühapäeval, 17. veebruaril toimub Kuremaa lossis heategevuskontsert „Talveõhtu Tähed,“ mille eesmärgiks on koguda raha lossi restaureerimiseks. Kontserdi idee autoriks on Sihtasutus Kuremaa Turismi ja Arenduskeskuse juhatuse liige Tiina Tegelmann.


 MTÜ Kuremaa Lossi Fondi ühe asutajatest, Eili Rajapuu sõnul saab Raul Soodla ja tema loodud heategevuslik fond 24. veebruaril aastaseks, see loodi just aasta tagasi vabariigi 100. sünnipäeval.

Fondi kohta on jagatud infot ka sotsiaalmeedias ja saadud nii juurde uusi toetajaliikmeid. Sihtasutuse Kuremaa Turismi- ja Arenduskeskus juhatuse liige Tiina Tegelmann arvas, et parim võimalus lossi restaureerimiseks mõeldud finantside kogumiseks on heategevuslik kontsert. Seetõttu kutsus ta Kuremaa lossi kaks heal tasemel muusikut Lauri Liivi ja Olav Ehala.

Eili Rajapuu sõnul loodavad nad heategevusliku kontserdiga eelkõige sellele, et inimesed esmalt Kuremaa lossi üles leiavad ja selle seisukorra oma silmaga üle vaatavad. Samuti loodavad kontserdi korraldajad, et inimesed oskavad hinnata püüdlusi, mis lossi arendamiseks on tehtud.

„MTÜ Kuremaa Lossi Fond ongi selleks loodud, et koguda annetusi ettevõtetelt ja eraisikutelt lossi restaureerimiseks. Seetõttu on kontserdi pääsmeks inimese lahke annetus. Kontserdi külalistele räägitakse ka sellest, mis Kuremaa lossis täpsemalt plaanis on ära teha. Annetajatel on võimalus saada annetuse kaudu endale nimeline tool,” sõnas Rajapuu.

Panustades heategevusfondi 100 eurot, saab annetaja endale nimelise tooli lossi saalis, VIP toetaja, kes panustab fondi alates 500 eurost, saab endale nimelise tooli enda valitud asukohas.

Ettevõtted, kes toetavad fondi vähemalt 1000 euroga ning kes on nõus toetama ka edaspidi, nende nimi ja logo hakkavad kajastuma Kuremaa lossi fondi reklaamidel, sotsiaalmeedias, samuti lossis ning lossis toimuvate ürituste reklaamidel.

„Esimeses järjekorras vajavad restaureerimist lossi teise korruse aknad. Järgmisena vajab uuendamist välisfassaad ning seejärel lossi ümbruses asuvad üksused,” sõnas Rajapuu.

Tema kinnitusel on mõistetav, et ainult annetuste toel Kuremaa lossi korda teha ei suudeta ning annetustele lisaks taotletakse raha ka mujalt. Omavalitsusele kuuluva objektina loodetakse restaureerimiseks toetust saada Jõgeva vallalt, kindlasti kirjutatakse taotlusi ka Muinsuskaitseametile ning samuti taotletakse raha erinevatest projektidest.

„Hädavajalik on midagi kiiresti ette võtta, sest Kuremaa loss laguneb lossiga seotud inimeste ja meie kõigi silme all,” ütles Rajapuu.

Järgmine heategevuslik kontsert on plaanis korraldada septembris või oktoobris.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus