Kontrollige suitsuandurit vähemalt kord kuus

Algas päästeameti tuleohutuskampaania, millega sel aastal rõhutatakse suitsuanduri vajalikkust. Teavituskampaaniaga tuletatakse meelde suitsuanduri töökorras oleku tähtsust ja sedagi, et andurit  tuleb regulaarselt kontrollida.

Tulekahjude statistika põhjal on viimasel ajal hakanud ilmnema mõned muret tekitavad tendentsid. Näiteks leidub eakate kui põhilise riskirühma kodudes üha rohkem suitsuandureid, mis pole tulekahju puhkemise ajal töökorras olnud. Neil on patareid tühjad olnud või lihtsalt andurist välja võetud. Halvemal juhul võetakse andur, mis patarei tühjenemisest piiksudega märku annab, laest üldse alla.

Sageli on suitsuanduri patarei vahetamine eakatele raske, sest nende liikumisvõime on piiratud. Seepärast on tähtis, et kõik aktiivses eas inimesed oma lähedasi eakaid külastades kontrolliksid, et nende kodude suitsuandurid töökorras oleksid

Suitsuandurit peavad regulaarselt kontrollima kõik pered, veendumaks, et see hakkab tulekahju korral häiret andma. Kuigi igas eluruumis on kohustuslik üks andur, võiks neid soovitavalt olla ikkagi rohkem kui üks – ikka selleks, et perel oleks oma kodus turvalisem.

2012. aasta Turu-uuringute AS-i uuringust selgus, et vaid pooled leibkonnad on viimase kuu jooksul koduse suitsuanduri töökorras olekut kontrollinud. Tootjad soovitavad seda aga teha lausa kord nädalas. Kord kuus on miinimumprogramm ja rusikareegel on, et pigem kontrollida tihemini kui harvem. Suitsuandur on lakke paigaldatud 94 protsendil eestikeelsest ja 89 protsendil venekeelsest elanikkonnast. Seda peab aga vajalikuks 84 protsenti eestikeelsest ja 66 protsenti venekeelsest elanikkonnast.

Õigesti paigaldatud ja töökorras suitsuandur päästab elusid. Veenduge, et ka teie eakatel lähedastel oleks suitsuanduriga kõik korras.

i

ANNIKA KOPPEL, päästeameti pressiesindaja

blog comments powered by Disqus