Konstaabel Kunnar Müürsepp seisab oma piirkonna eest hea mitmel rindel

Olen elupõline Halliku küla elanik, see asub Saare vallas. Põhikooli lõpetasin Saarel ja edasi läksin õppima Kallaste Kutsekeskkooli nr. 5 elektriku erialale. 1984 ? 1986  teenisin aega NL armees sisevägede miilitsapataljonis. Pärast seda töötasin kohalikus majandis õpitud erialal 1992. aastani. Kui tegevust alustas Kodukaitse, olin selle asutamise ja tegevuse juures lõpuni. Mind on autasustatud isegi Kodukaitse III järgu ristiga ? eriliste teenete ja panuse eest Kodukaitsele. 1995. aasta 26. juuni oli see päev, kui asusin tööle Mustvee politseijaoskonda. Et aga erialast haridust ei olnud, läksin septembris Tartusse kooli. Sel ajal oli kooli nimeks Tallinna Politseikooli Tartu filiaal. Rahva suus kutsuti seda Kalbergi Akadeemiaks. Peale seda jätkasin oma teenistust Mustvee patrullitalitsuses. Konstaabliamet huvitas mind ja et seda võimalust kasutada, läksin 2003. aastal end Paikusele täiendama. Möödunud aasta 1. aprillist olengi Pala ja Saare valla konstaabel.

Tegu on terves maakonnas vist ühe ?metsikuma? (metsad, järved) piirkonnaga. Kui palju seal rahvast on ja kas neile võiks selline elukeskkond kuidagi teraapiliselt mõjuda? On rahvas seal rahulikum ja tasakaalukam?

Piirkond on väga suur, kuid asustus on hõre, kokku ehk 2500 inimest. Keskusteks on suuremad kohad ? Voore, Saare ja Pala. Saare vallas on inimesi kõige rohkem. Piirkonnas on kaks kooli ? Pala Kool ja Voore Põhikool.

Metsa on meil tõesti väga palju, see on tore. Need puud, mis ma ise lapsena kooli ajal istutasin, on samuti suureks kasvanud. Piirkonna inimesed on minu meelest loodusekesksed, usun, et see mõjub positiivselt. Ja näiteks Pala valla rahvas hoiab väga kokku, võõrastel on sinna raske sisse elada, omaks kergesti ei võeta. Arvan ise, et maapiirkonnas on ses suhtes mõnusam toimetada, et inimesed on ?omad?  ja elutempo sootuks teine.

 

Mida Sa oma töös kõige rohkem hindad?

Pean tähtsaks seda, et inimestega on vaja just rääkida ja püüda neid mõista. Arvan, et karistus ei ole sageli lahendus, kuid loomulikult ei ole minu täita vaid pihiisa roll. Hoiatada saab ikkagi vaid korra. Inimesed on olnud hiljem palju tänulikumad, kui anda võimalus. Pean heaks tulemuseks seda, kui on kirjutatud vähem protokolle ja määratud karistusi. See näitab, et konstaabel on oma tööd hästi teinud. Olulisem on kuritegevust ennetada kui tegelda tagajärgedega.

 

Mida Sa oma töövälisel ajal kõige rohkem teha armastad? Tean, et lööd aktiivselt kaasa ka kohaliku elu edendamisel.

Tõsi, tegelen aktiivselt ühiskondliku elu korraldamisega ja külade edendamisega. Olen nii Halliku kui Kiisli küla vanem, lisaks sellele kuulun Pala kooli hoolekogusse, kus osalen kooli ja lasteaia heaolu parandamisel.

Aga on ka neid hetki, kus tahaks kõigest sellest kõrvale tõmbuda. Armastan väga käia metsas. Lihtsalt niisama jalutada, et oma mõtteid selgeks mõelda. Sellega on seotud ka huvi jahinduse vastu ? selle sõna laiemas mõttes. Eesmärk ei ole küttimine. Kodusel põllul nokitsen ka enda tarbeks, talvesaagi kasvatan ikka ise. Olen rahulik tüüpiline maamees.

Vastuvõtt:
Pala vallas  K: 10 ? 11
Saare vallas R: 9 ? 10
GSM: 505 49 50
Tel: 772 6402

KLAIRE RÜNDVA

blog comments powered by Disqus