Kõnnujõe talul seni tööpuudust pole

OÜ Kõnnujõe talu tegutseb aastast 2006.  Tabivere valla keskusest 10 kilomeetri kaugusel Laeva jõe ääres Kõnnujõe külas asuv perefirma pakub toitlustus- ja majutusteenust. Kuni 30 inimest mahutavas saalis on võimalik nii pidusid pidada kui ka asjalikke konverentse-koosolekuid läbi viia. Saab saunas käia, pakutakse öömaja ja gruppidele tellimisel ekskursioone ümbruskonnas. Ka süüa valmistatakse  perenaise Merle Lombi eestvõttel külalistele ise. Põhitegevus on firmal aga välitoitlustamine. Söögimured lahendatakse nii väiksematel pidudel kui  pulmades, nii asutuste suvepäevadel kui  suurtel vabaõhuüritustel, näiteks laatadel, laulu-tantsupidudel. Selgi suvel on söögitelgiga pidevalt ratastel oldud: Rõngu, Vastsekuuste, Intsikurmu, Vastseliina laadal, Kasepääl laulu- ja
tantsupeol, maakonna mitmel suurel jaanitulel, linnapäevadel, kala- ja veefestivalil, küüslaugufestivalil jne, jne. Merle Lombi sõnul ei ole tänavune kehvem majandusseis nende tegutsemises veel tunda andnud, pidusid ja kokkutulekuid korraldatakse endiselt. Vaid suuri firmapidusid on vähemaks jäänud.

“Kui Kuremaa külalistemaja kohvik valmis sai ja mulle sinna juhataja kohta pakuti, võtsin selle pika kaalumise järel siiski vastu ja olengi nüüd n-ö “kaks ühes”,” ütleb Merle, kes enne samas ujula kohvikut pidas. Juhatajatöö kõrval teeb ta ise Kuremaalgi vahel süüa — ütleb, et see meeldib talle.

“Mis ise maitseb, seda pakun rahvale ka,” ütleb Merle, tõdedes, et menüü sõltub loomulikult sellest, kas on kutsutud peenemale vastuvõtule, mitut tuhandet sportlast või lauljat-tantsijat toitlustama või näiteks suguvõsa kokkutulekule.

Et Kõnnujõe on perefirma, siis päris võõrast tööjõudu ei kasutata. Lisaks pereisa Raivole on rakkes kaks poega ja kaks tütart, vajadusel võetakse appi sugulasi ja sõpru. Tööpuuduse üle Kõnnujõel ei kurdeta.  Palkmaja, kus toitlustus- ja majutusteenust pakutakse, on ehitatud ja täiendatud kogu tegutsemisaja vältel.   

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus