Konesko Põltsamaa metallitöötlemistehas hakkab tööle kolmes vahetuses

Konesko investeeris oma Põltsamaa tehasesse 80 miljonit krooni. Tegelikult valmistatakse Põltsamaa tehases juba eelmise aasta maist alates sildkraanade otsavankreid ja teisi detaile ning antakse tööd 70 inimesele. Eelmise aasta maist alates töötab Põltsamaa tehase juhina Tauno Suitsberg.

Tegi korda endise summutitehase ruumid

Konesko juhatuse esimehe Mart Hirtentreu sõnul sai firma Põltsamaale kolimine võimalikuks tänu Põltsamaa linna- ja vallavalitsuse abile ning mõistvale suhtumisele.

Töökorda seati endised summutitehase ruumid, osteti uued seadmed ja ehitati juurde uus 4800 ruutmeetrise pinnaga tootmishoone.

“Seejuures oleme väga suurt tuge saaanud meie toodangu ostjalt, tõstukeid ja kraanasid tootvalt Euroopa firmalt KCI Konecranes. Nende esindajad olid meil nõu ja jõuga abiks projekteerimisel ja ka tehnoloogia ning seadmete valimisel. Kiidan ka peaehitajat Maru Ehitust väga, sest firma on kõikidest lepingutest kinni pidanud. Kuid kõige suurema töö tegid ära meie oma inimesed, kes töötasid nii öösel kui päeval,” oli Mart Hirtentreu partnerite ja oma töötajatega rahul.

Kõik tõstekraanad ja delferid paigaldas uude tehasesse Konecranes Eesti, ventilatsioonisüsteemi Comfort ja suruõhusüsteemid Õhumeister.

“Tänu sellele, et Konesko Põltsamaa tehas vajas elektrivõrguga liitumiseks uut liini, ehitas Eesti Energia koos uue liiniga välja ka linna jaoks vajalikud uued maa-kaabelliinid ja nii paranes kogu Pajusi maantee äärse tööstuslinnaku elektriga varustatus. Peale selle lõi tehas linna palju uusi töökohti,” märkis Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots.

7,9 kilomeetrit uusi elektriliine

Uute liinide kogupikkuseks mõõdeti 7,9 kilomeetrit ja maksumuseks 4 miljonit krooni. Eesti Energia ehitas ka kaks uut alajaama Lille ja Konesko.

Põltsamaa tehase ehitamise käigus rajati veel uued vee- ja kanalisatsiooni-, sadevete äravoolu-, tuletõrje veevõtu- ja ka õlide eraldamise süsteemid ning paigaldati 12 000 ruutmeetrit asfalti.

“Konesko on andnud piirkonnale väga palju uusi töökohti. Iga ettevõte, mis piirkonda tuleb, on teretulnud, sest kui inimestel on tööd, siis on neil kõike muud ka,” lausus Põltsamaa valllavanem Toivo Tõnson.

RAIVO SIHVER

blog comments powered by Disqus