Komisjon hindas vallateede olukorda

Eile tegid Põltsamaa vallas ringsõidu Põltsamaa vallavolikogu maa- ja keskkonnakomisjoni liikmed. Põltsamaa vallas on praegu munitsipaal- ja erateid kokku ligi 280 kilomeetrit.

Maa- ja keskkonnakomisjoni aseesimehe Hendrik Allsaare sõnul pole olukord valla teede osas just kiita, ent seda ei saa ka kõige lootusetumaks nimetada. Allsaare sõnul on Põltsamaa valla näol tegemist territooriumi poolest üsna suure vallaga ja seetõttu ka hooldamist vajavaid teid päris palju. Igal aastal on osa teelõike ka remonditud ja remonti oleks vaja teha ka tänavu. Põltsamaa valla finantsnõuniku Viida Kuusiku sõnul on tänavu valla teedele plaanitud kulutada 1,25 miljonit krooni, millest 500 000 krooni saadi riigilt. Eelmisel aastal eraldas riik vallale teede remondiks ja hoolduseks 1,6 miljonit krooni. Koos valla lisatud summaga oli mullu teede jaoks raha üle kahe miljoni krooni. Põltsamaa valla teid hooldab ja remondib aktsiaselts Vooremaa Teed. Viida Kuusiku sõnul on hea, et eelmisel aastal tehti osa teehooldustöödest ette ära. Seetõttu suudetakse ka tänavu plaanitud summaga mahtuda rahaliselt lepingu raamesse.

Hendrik Allsaare sõnul on teede kohatises kehvas olukorras süüdi nii teedel liikuv raske tehnika, millega sõidetakse seal ajal, mil seda ei tohiks teha. Samuti mõjus teede olukorrale halvasti äsjane ebastabiilne talv. Allsaare kinnitusel on valla teid igal aastal vähemalt kahel korral hööveldatud ja mõnel teelõigul isegi kolmel korral. Maa- ja keskkonnakomisjoni asejuht loodab, et teid suudetakse tänavu hööveldada vähemalt kahel korral. Kuid teede remondiks jagub Allsaare hinnangul tänavu raha väga napilt. Ringsõidu kaasa teinud valla ehitusnõuniku Margi Eina sõnul pole valla teed mitte just kõige paremas seisus, kuid samas ka mitte kõige hullemas. Paar kõige viletsamat teelõiku hakkas silma Adavere ja Lustivere piirkonnas. Samuti torkas silma, et osa teelõike vajaks juba hööveldamist.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus