Kolmeteistkümnes, kuid mitte õnnetu

Möödunud laupäeval võtsid vabariigi  mälumängurid taas üksteiselt mõõtu: peeti XIII Eesti Maakilva Rahvaliiga finaal.

Kui Eesti mõne muu mõõdupuu järgi väike on, siis siinsetele kilvahuvilistele on riik piisavalt suur, sest finaaliks on põhjust  koguneda kolme mängupaika.

Lõuna- ja Kesk-Eestist ning Ida-Virumaaltki on lähem sõita Tabivere vabaajakeskusse, kus juba aastaid mälumängurahvast on võõrustatud. Siin istus laudade taha 16 võistkonda, kuid samal ajal pingutati ajusid veel ka Märjamaal ja Hiiumaal Hellamaal.

Tabiveres juhtisid mängu Koit Nook ja Tõnu Talve. Küsimusi oli 50, neist igaüks kaks punkti väärt, kuid vastuse eest, millest pool õige, võis loomulikult ka ühe punkti teenida.

Esimeseks tuli Tabiveres Väike-Maarja võistkond, kes sai kirja 57 punkti.

“Meie oleme oma tulemusega rahul,” kinnitasid Tabivere kilbarid, kes sajast võimalikust 46 punkti välja teenisid ja oma regioonis seitsmenda koha said. Nii et kuigi rahvaliiga finaal oli järjekorras 13., ei toonud see võõrustajavõistkonnale ebaõnne.

“Aga et alati just naabrist parem olla tahetakse, jääb kripeldama kahepunktine kaotus Lähte võistkonnale, kuigi Tartu valla teine laudkond meist ühe punktiga taha jäi,” lisasid Erlend Kollom ja Ülo Nõlvak naljaga pooleks. Oma maakonnas ollakse jätkuvalt n-ö üksiküritaja ja väga kõrgeid kohti pole saavutatud, aga see-eest võib olla uhke järjekindlusele, ala populaarsusele vallas ja ka järjepidevusele, sest kui mõni võistkonna liige teinekord osaleda ei saa, pole talle asendaja leidmisega raskusi ning viimastel aastatel on meelsasti kaasa teinud ka koolinoored. Laupäevases võistlusvoorus olid valla au kaitsmas Rein Annuk, Erlend Kollom, Ülo Nõlvak ning Kristiin ja Heleen Jääger.

Sügisel toimunud voorudel mängisid kaasa Aune Sepp ja Mait Kraun.

Maakilva küsimused  teevad võistlejate kinnitusel nende koostajaile au, sest  pole lootusetult rasked ega ka liiga lihtsad ning sünnitavad vahel ka elevust, mis mitmetunnise peamurdmise vahelduseks teretulnud. Siiski juhtub igal aastal sekka ka nulliring. Tabiveres sai seekord  kõigile võistkondadele komistuskiviks  üks meie väikesaar, mille kohta öeldi vihjena, et see kunagi Jacob de la Gardiele ja Aurora von Königsmarckile kuulus ja et nende poeg krahv Moritz selle kaardimängus ühele Stackelbergide suguvõsa liikmele kaotas. Õige vastus oli Vormsi.

Elevust tekitas aga kollasest ajakirjandusest leitud küsimus. Nimelt testisid kaks n-ö meediastaari paari aasta eest Kroonikas oma ajumahtu ja neilt küsiti siis, kuidas suri Aleksander Puškin. Kilbaritelt taheti nüüd omakorda teada, mida üks neidudest vastas, ja selgus, et nii mõneski võistkonnas oldi asjaga kursis. Õige vastus oli…. autoavarii.

Maakilva Superliiga finaal peetakse 10. märtsil.

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus