Kolmekordne lindilõikus Palal

Tühjaks jäänud korterelamusse rajatud 30-kohalises õpilaskodus hakkab elama 24 last, kellel on raskusi iga päev kodunt kooli tulekuga.

“Õpilaskodus on kahe- ja kolmekohalised toad, ruumid õppimiseks ja mitmekülgseks vaba aja veetmiseks ning huvitegevuseks,? ütles õpilaskodu vanemkasvataja Rutt Pirk. ?Mööblit ja inventari aitas õpilaskodusse muretseda kohalik turismiettevõtja Marja Korpimäki.?

Koolidirektor Malle Weinrauch lisas: “Kunagi oli meie koolil internaat, ent see suleti mõned aastad tagasi. Sedalaadi hoonet on aga vaja nüüdki, seepärast saigi õpilaskodu ehitatud.”
Õpilaskodus elamise maksab direktori sõnul kinni riik.

Vajalikud rajatised

Palkidest staadionimajas hakatakse hoidma spordiinventari, mis nüüd kehalise kasvatuse tundide ajal kiiresti kättesaadav.

?Võistluste ajal hakkavad siin töötama aga kohtunikud, kellel sportlike tulemuste hindamiseks ja süstematiseerimiseks igati tänapäevased võimalused,” ütles kehalise kasvatuse õpetaja Virge Otsa. Kohtunikemaja ideekavandi koostas tema kolleeg Kalev Karu.

“Mõte kohtunikemaja ehitada tekkis meil juba viis aastat tagasi, nii et nüüd võime tähistada selle idee juubelit,” lausus direktor Malle Weinrauch naljatamisi.

Pala kooli poiste tööõpetustunnid toimusid varem lasteaiahoones. Nüüd on aga valminud kaasaegne tööõpetusklass.

“Klass sisustatakse uute treipinkide ja teistegi töövahenditega. Töötingimused vastavad siin tervisekaitse nõuetele. Iga töökoha juurde on paigaldatud tolmuimur, mis vähendab tolmu õhku sattumist,” rääkis poiste tööõpetuse ja kehalise kasvatuse õpetaja Kalev Karu.  

“On väga oluline, et poisid saavad koolis praktilist tööd harjutada, õppida selgeks selle, mida iga tubli mees oskama peaks,” lisas pedagoog.

Uuest loodusainete klassist rääkis õpetaja Helgi Vaga.

“Nüüd ei pea õpilased ja õpetajad enam ühest klassiruumist teise kolima. Kaasaegses klassiruumis on ka põrandast veidi kõrgem demonstreerimislaud ja seintel tabelid, mis õpetamis- ja õppimisvõimalused märksa paremaks muudavad,” ütles Helgi Vaga.

Arenev kool

Avamispidustustel saavad paljud Pala Kooli arendamisele kaasa aitajad kunstiõpetaja Reet Kuusiku ning puutööentusiasti Taavi Pirki meisterdatud sindlilaastudest tänukirjad.

“Viimastel aastatel on meie koolil häid sõpru alati jätkunud. Toetavat suhtumist oleme tundnud poliitikutelt Villu Reiljanilt, Mai Treialilt, Mati Kepilt, maavanem Aivar Kokalt, vallajuhtidelt, Halliku metskonna metsaülemalt Jüri Koortilt, ettevõtja Jüri Põllult ja paljudelt teistelt. Ehitustöödega on hästi toime tulnud Sulev Laumets oma brigaadiga,” loetles koolijuht Malle Weinrauch.

“Pala Koolil on väga võimekas koolijuht ja meeskond heade ideede teostamiseks. Selles koolis on parimad võimalused hariduse saamiseks,” avaldas arvamust maavanem Aivar Kokk.

“Olen sageli Pala Kooli külastanud ja siin pidevat edasiminekut näinud. Väärib märkimist, et õppimiseks ja õpetamiseks on siin koolis väga tervislikud tingimused. Niisugune, nagu Pala Kool, peaksid olema kõik Eesti maakoolid,” lausus Riigikogu liige Mai Treial.

Käesoleval õppeaastal hakkab Anna Haava nimelises Pala Koolis õppima 126 õpilast.

 JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus