Kolmekordne kaheksa ahvatles abielluma

Eile registreeriti Jõgeval üheksa abielu – see on omamoodi rekord, sest harilikel nädalalõppudel siin nii palju abiellujaid ei ole.

Tõsi, 08.08.08 on veidi vähem maagiline, kui oli 07.07.07,  aga ikkagi piisavalt omapärane päev, mis siinmail üheksale värskele abielupaarile meeldejäävaks kujunes.

Kui palju abielusid sõlmiti kirikutes, pole veel teada, sest need andmed jõuavad perekonnaseisuametisse alles pärast registreerimist.

Pulmad on jälle moes. Mitte alati küll suured ja uhked, mõnikord hoopis lähedaste seltsis peetud meeldejääv pidu. Või tähistatakse seda hoopis unistuste reisiga.

Tänapäeva pulmas on sageli olulisteks tegelasteks ka paari ühised lapsed. Enamasti on koos elatud juba aastaid, enne kui seaduslikku abiellu astutakse.  On juurdunud kena tava, et just lapsed oma vanematele sõrmused sõrme panevad.

Abielul ja pulmadel on poolt- ja vastuargumente. Mõned paarid elavad aastakümneid koos, enne kui abielluvad. Abielule pole seni alternatiivi leitud. Nii on paadunumadki sõltumatuse propageerijad lõpuks ikkagi oma kooselu ametlikult vormistanud.

9. august 2008

blog comments powered by Disqus