Kolmed võistlused korraga

Põltsamaal harrastatakse  mitmeid maadlusliike ja seda erineval tasemel. Seepärast juhtub ikka, et ühel nädalavahetusel toimuvad korraga kolmed võistlused. Nii olid meie maadlejad eelmisel nädalavahetusel võistlemas juunioridega Lätimaal Jelgavas, sumokad võtsid mõõtu  rahvusvahelisel turniiril Rakveres ja ülejäänud võistlesid Türil.

Türil toimusid Järvamaa maadlusklubi aastapäeva  auhinnavõistlused vabamaadluses täiskasvanutele ja noortele. Meie võistkonna pearõhk oli noorematel maadlejatel, kellel on tulemas Eesti õpilaste meistrivõistlused. Et naaberriikides olid vabamaadluse võistlused ja kreeka-rooma maadlusstiili harrastajad pidasid oma turniiri Vigalas, siis oli Türil raskemates kaaludes konkurents kesine.

Statistika poolelt vaadatuna käisid Põltsamaa maadluspoisid matil 44 korda ja võidu tunnustamiseks tõsteti meie maadleja käsi 27 korral. Kergemates kaaludes kuulutati võitjateks Termet Ploovits, Marek Kütt ja Kaimo Aljas. Ardi Andruse ja Andre Kuldma võistlesid täiskasvanute arvestuses, seekord maadles end võidule Ardi ning samas kaalus kuulus kolmas koht Andrele. Finaalkohtumisteni jõudsid veel Sander Saar ja Kevin Kink, kuid mõlemad pidid seekord tunnistama Viljandi maadlejate paremust. Pronksmedalite vääriliselt maadlesid Kaur Saar, Ivo Rosin ning Kristjan ja Hendrik Orion.

Juuniorid võistlesid Lätimaal

Põltsamaa kolmele tugevamale maadlejale pakuti võimalust osaleda Eesti koondisega Jelgava rahvusvahelisel turniiril vabamaadluses. Meie võistlejatele pakkusid konkurentsi Moldaavia, Leedu, Läti ja Venemaa maadlejad. Sander Orion võistles täiskasvanute arvestuses, kus esimeses kohtumises jäi alla Euroopa noorteparemikku kuuluvale moldaavlasele, kuid tubli maadlemisega kaotusringis saavutas Sander võimetele vastava kolmanda koha. Ander Vaher maadles noorteklassis. Tema sportlik vorm on praegu kesine, teda hinnati kolmanda koha vääriliseks.

Pärast aastast vaheaega õnnestus Aavo Olgol oma head sportlikku vormi rahvusvahelisel tasandil realiseerida. Ainult rahvusvaheliste kogemuste puudus ei lubamud meie maadlejal kolmandast kohast kõrgemale tõusta. Kaks esikohta toodi Viljandisse ja sama palju Kohtla-Järvele. Järgmine tõsisem etteaste rahvusvahelistel võistlustel  toimub meie maadlejatel juba lähipäevil Klaipedas.

Sumokad Baruto kodulinnas

Teisele rahvusvahelisele sumoturniirile Rakverre kogunesid viie riigi võistlejad. Eesti sumomaadlejatele pakkus väga tugevat konkurentsi Poola, nõrgema koosseisuga olid esindatud Prantsusmaa, Itaalia ja Soome. Põltsamaa maadlusklubi oli esindatud viie võistlejaga, kes kõik jõudsid auhinnalistele kohtadele.

Võistluste edukamaks sumomaadlejaks osutus Erge Nugis, kes saavutas esikohad naiste poolraskekaalus ja absoluudis. Erge finaalivastaseks oli mõlemas kaalus  noorte maailmameister Epp Mäe, kes seekord oma noorusega meie kogenud võistleja vastu ei saanud. Siiri Siimar saavutas esikoha naiste raskekaalus.

Üllatusvõidu tõi Põltsamaale kõige kergemate meeste konkurentsis Mart Kohv. Auhinnalistele kohtadele maadlesid veel Dagny Kungus, Rait Kohv ja Saduküla neiu Kristin Lepp. Sellel sügisel on Eesti sumokoondisel plaanis võistlusreis Varssavisse. 

iii

ARVED KÜLANURM, maadlustreener

blog comments powered by Disqus