Kolmeaastase külavanemaga küla ehk kogu võim lastele

Juuli lõpus toimus Tabivere vallas Juula külaplatsil kostümeeritud laste muinasjutupidu, millest võtsid osa ka lapsevanemad ja vanavanemad.

Pidu algas rongkäiguga, kus lauldi marsilaulu ja lehvitati õhupallidega. Ilm oli ilus ja tuju hea. Peo avasõnad lausus külavanem, kes andis neljaks tunniks võimu külaplatsil üle lastele. Võimu üleandmise akti omanikuks sai kolmeaastane Lilleõieke Klaudia, kes osutus seekord kõige kiiremaks ja vapramaks. Algas kokkutulnud muinasjututegelaste tutvustamine: oli printsesse, Punamütsikesi, roboteid ja mesilasi; tervitusmeloodiaid esitas  Tabivere kapell.

Peagi tõstis pea taeva poole suur hüppebatuut “Kaelkirjak”, mis silmapilkselt täitus särasilmsete lastega. Samal ajal algasid Pipi Pikksuka (Merit Laane) vahvalt väljamõeldud võimlemis- ja võistlemisminutid ning Väikse Nõia (Katrin Alekand) muinasjutulaeka otsimisreis.

Madli Kaasik Muinasjutuvestjana oli külaplatsi nurka katnud muinasjutuvaiba, kus lapsed said ise kolme karu ja Kuldkiharakest mängida. Võlupliiatsitega juhendas lapsi kivimaali tegema ja kauneid pilte joonistama Evi Nahk.

Osta sai jäätist, komme ja jooke, korraldatud oli loterii õngekonksuga korvist mänguasjade ja maiustuste kättesaamiseks. Korraks kogunesid aga kõik hüppajad-jooksjad-maalijad kokku lava ette vaatamaks vahvat Palamuse laste etendust “Hunt ja seitse kitsetalle”. Kitsekesed ja kapellimängijad said tänutäheks Juula küla poolt imetoreda maasikatordi, mille valmistas Alli Unt.

Koos oma küla lastega lustis ja lõbutses veel lapsi Haagelt, Tartust, Jõgevalt ja naaberküladest. Lapsi oli parasjagu, rõõmu palju ja õhupoolik igati kordaläinud.

Täname Tabivere Vallavalitsust ja Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgruppi meie peo toetamise eest.

ENELI KAASIK,

külavanem

blog comments powered by Disqus