Kolme naaberkooli koostööprojekt jätkus

Möödunud õppeaastal alustasime kohtumisega Luual, talvel võtsime suusatamises mõõtu Kuremaa terviseradadel, kevadvaheajal pidasime kolme kooliga sportlikku laagrit Kuremaal ja suvevaheajal käisime koos väljasõidul põlevkivikaevandusmuuseumis ja Narva kindluses.

Sügisvaheajal oli jällegi kolme kooli nüüd juba kolmandate klasside õpilastel võimalik külastada ?Metsamoori pereparki? ja käia vaatamas palju positiivseid arvustusi saanud filmi ?Shrek2?

27. oktoobril saidki meie unistused teoks. Üritusest võttis 45 õpilast kolmest koolist. Metsamoori talu üles leidnud, võttis meid vastu väga tore tädi Irje ehk Metsamoor.

Kahe ja poole tunnise programmi vältel saime uusi teadmisi puudest ja taimedest, õppisime maast energiat ammutama ja tegime katse selgitamaks, kumb ajupoolkera meid juhib. Kuulasime ?amaanitrummi, nägime ja proovisime läbi mitmesuguseid looduslikke imesid, mida nimelt, see jäägu lugejale endale avastada. Lõpuks maitsesime taimeteed ja pihlakakaraskit. Igaüks, kes õnneleiba ära ei söönud, sai endale ka väikese talismani kaasa. Pärast pikka sõitu ootas lapsi veel kinokülastus, mida juba reisi algusest oli oodatud. Koju jõudsime kella kuue paiku ja meenutada oli paljugi.

29. oktoobril toimus Kuremaa ujulas ühine perepäev, kus lisaks eelnimetatud koolide õpilastele olid oodatud ka Laiuse Põhikooli algklasside õpilased oma vanematega. Osavõtjaid ootasime küll rohkem, aga loomulikult tuleb alati arvestada, et paljude laste vanemad ei saa sellistest üritustest töö tõttu osa võtta.

Perepäeval oli võimalik lastel koos vanematega kasutada ujulat ja saunamõnusid nautida. Kõik soovijad said mõõtu võtta 25m ujumises. Noorim võistleja oli Ruth Nael, kes saavutas ka esikoha. Kolmanda klassi parimad ujujad: Kaarel Vandler I koht, Kristo Kreek II koht, Indrek Lääne III koht ja Karl Puuraid IV koht. Neljanda klassi parimad olid Marko Ehrlich I koht ja Urmo Kiis II koht.

Vanemate õdede vendade arvestuses olid parimad Piia Puuraid ja Eret Tammistu. Emade ujumisvõistluses olid parimad Aime Põlgaste I koht, Eili Ilves II-III koht Inge Keskküla II-III koht ja Reet Nael IV koht. Isade võistluse parimad: Aaro Tralla I koht, Jüri Puusepp II koht, Janis Puusepp III koht ja Arved Seeman IV koht.

Võisteldi ka vee tormamises, et kõik, kes nii palju ujuda ei oska, saaksid ka võidurõõmu nautida. 1. klassi parim oli Kristi Kreek, teise klassi parim Andre Halling, kolmanda klassi parim Kärt Puuraid ja neljanda klassi parim oli Keiti Tänav.

Tänan õpetaja Andres Lippurit ja Inge Keskküla osutatud abi eest ürituse organiseerimisel ja kõiki osavõtjaid, ilma kelleta poleks üritus toimuda saanudki.

RIINA TRALLA,
Kuremaa Lasteaed-Algkool

blog comments powered by Disqus