Kolmas veerand vastlaliu ja Kihnu Virvega

 

Igal koolil on olemas oma traditsioonid ja ettevõtmised, mida väga oodatakse, igasse õppeveerandisse jagub neid mitu. Kolmandal veerandil oli meie jaoks üks oodatumaid kindlasti vastlapäev, mida tähistame igal aastal Kärde mäel.

Vastlapäevast võtavad lisaks meie kooli õpilastele osa ka teised inimesed, kellel on aega tulla või kes elavad Kärde mäe lähedal.  Sel aastal  lasti liugu suuskadega, kelkudega ja kõige muuga, millega võimalik oli. Selgitati välja ka vanuserühmade parimad 700 m suusatamises, kiirlaskumises ja kelgutamises. Reesõidust  said osa võtta need, kel vanust üle 14 aasta. Kooli esindas 8. ja 9. klassi ühendvõistkond. Lõpuks saime mäel hernesuppi ja sooja teed.  

Vabariigi sünnipäev

Lisaks vastlapäevale tähistame veebruaris alati Eesti Vabariigi sünnipäeva.  Sel aastal toimusid tähtpäevaüritused  22. ja 23. veebruaril. Esimesel päeval korraldati Eesti ajaloo kohta viktoriin, millest  võtsid osa kõik 5.-9. klassi õpilased. Võistkondi oli kokku kuus. Viktoriini võitis võistkond, kuhu kuulusid Raigar, Janar, Mart, Janari, Nantido ja Kairi.

23. veebruaril pärast neljandat tundi oli aktus, kus autasustati viktoriini võitjaid ja neidki, kes olid varem kooli esindanud. Eesti ajaloost rääkisid Raigar Müllerson 9. kassist ja Lelii Aare 5. klassist. Pärast aktust asetati lillekimp koolimaja juures oleva mälestusmärgi ette, et austada ja mälestada Vabadussõjas langenud Vaimastvere piirkonnas elanud inimesi. Päeva lõpetuseks oli võimalus vaadata filmi “August 1991”, mis rääkis sellest,  kuidas Eesti sai taas iseseisvaks.

Märtsis toimus mini-playback show, see tähendab, et valiti välja mõni muusikapala ning üritati selle esitajaid jäljendada. Kõige rohkem elevust tekitasid 8. klassi poisid, kes tegid järele Kihnu Virvet ja tema tütreid. Väga tublid olid kõik, kes üles astusid, eriti aga need, kes seda üksinda tegid. 

Ees ootab neljas, viimane õppeveerand ning ka siis on üritusi, mida oodata. Esimesena meenub kohe osavõtt Jõgeva valla koolide isetegevuspäevast, milleks hakkame valmistuma juba varakult.

iii

TANEL PÄÄRAND

blog comments powered by Disqus