Kolmas kolmekümne kolmest

Maavalitsuse töötajad ühitasid Voorel käigu oma traditsioonilise tervisepäevaga ning sõitsid kohale jalgratastel.

“Loodame, et ligi kolmekümnekilomeetrine jalgrattasõit ei möödunud jälgi jätmata ning meil saab palliplatsil selle võrra lihtsam olema,” ütles Saare vallavanem Jüri Morozov muiates, kui palliplatsi avatuks kuulutas.

Ja vähemasti esimene geim, mille Vooremaa esindus enne toimetusse tagasi tuiskamist ära jõudis vaadata, Morozovi oletust kinnitas: Saare esindus võitis, aga see võit oli suhteliselt napp ? 25:22.

Saare Vallavara poolt rajatud võrkpalliplats asub küll Voore külalistemaja õuel, ent mõeldud pole see sugugi üksnes selle asutuse külalistele.

“Külarahvale mõeldud mänguplatsi õige koht on rajatava paisjärve ääres, aga kuna järve alles kaevatakse, siis tehti esimesena valmis siinne plats,” ütles Saare vallas kultuuri ja sporti edendava sihtasutuse Kalevipoja Koda juhataja Taavi Pirk. “Külalistemaja rahvaga on sõlmitud kokkulepe, et külarahvas võib siia igal ajal mängima tulla ? kui just külalistemajas mingi suurem seltskond parasjagu palliplatsi ei vaja. Kui järv valmis, rajatakse selle äärde uus palliplats ning viiakse maavalitsuse kingitud võrk ja võrgupostid sinna üle.”

Maavalitsuse üleskutsel rajatavate võrkpalliväljakute puhul ongi “rosinaks” see, et kes väljaku valmis suudab teha, saab maavalitsuse poolt projektirahaga hangitud võrgu ja postid pealekauba. Palli ka.

“Kolmel jaanieelsel päeval peaks avatama kuus võrkpalliplatsi päevas,” ütles maavanem Aivar Kokk. “Iseasi, kas kõik oma väljakud planeeritud ajaks valmis saavad: ega see päris nii ei käi, nagu mõned arvasid, et tood aga kaks koormat liiva kohale ja ongi palliplats valmis.”

Võrkpalliplatside rajamise üleskutse on üks aasta tagasi sõlmitud maakonna liikumisharrastuse kokkuleppe väljendusi. Teine on jalgrattalaenutuste avamine. Praegu saab jalgrattaid laenutada Põltsamaalt ja Äksist, tulevikus ka Jõgevalt ja Kuremaalt.

“Maavalitsuse innustusel oleme ka meie rohkem tervise ja spordi edendamise peale mõtlema hakanud,” ütles Saare vallavanem Jüri Morozov. “Hiljuti võtsime ametisse valla spordijuhi Anne-Ly Võlli. Nii et tulevikus kavatseme teistele omavalitsustele nii spordis kui ka spordirajatiste ehitamisel kõva konkurentsi pakkuda.”

Maavalitsuse ja Saare valla ühine tervisepäev jätkus kepikõnniga.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus