Kolmapäevast saab Hansapangas vaadata infot tuludeklaratsioonide täitmiseks

Klientidele, kes internetipanka ei kasuta, saatis pank sama info veebruari alguseks posti teel, teatas panga pressiesindaja.

Kogu tulude deklareerimiseks vajaliku info oma pangatehingute kohta leiavad kliendid internetipangast menüüst Pank > Ülevaated > Tuludeklaratsiooni eelvaade.

Info enda poolt Hansapangale tasutud eluasemelaenu ja -liisingu intresside kohta saavad kliendid läbi internetipanga otse maksuametisse eeltäidetud tuludeklaratsiooni suunata. Eelnevalt tuleb aga üle kontrollida, kas antud intressid kuuluvad tulust mahaarvamisele.
Internetipangas olevat intressiinfot saab kasutada juhul, kui tuludeklaratsioon esitatakse elektrooniliselt. Kui inimene soovib esitada deklaratsiooni paberil, on intressimaksete tõendamiseks vaja paberteatist, mille saab lähimast Hansapanga kontorist.
Tulusid deklareerida praegu veel ei saa, küll aga saab vaadata ja kontrollida maksuametisse laekunud andmeid: e-maksuametis on võimalik tutvuda väljamaksete tegijate (tööandjate jt) ning kulu saajate (koolitusasutused, krediidiasutused, ametiühingud jne) poolt esitatud andmetega, mis maksu- ja tolliamet on kandnud juba eeltäidetud deklaratsioonile.

Elektroonilisi tuludeklaratsioone saab maksu- ja tolliametile esitada alates 15. veebruarist. Deklaratsiooni täitmiseks tuleb siseneda e-maksuametisse. Turvalisim viis sisenemiseks on ID-kaart või Mobiil-ID.
Täpsemat infot tuludeklaratsiooni täitmise kohta saab Maksu- ja tolliameti infotelefonil 1811.

Vooremaa

blog comments powered by Disqus