Kolmapäeval kõlab Torma kirikus oreli- ja trompetimuusika

Torma Maarja kirikus annavad kolmapäeva õhtul kell kuus kontserdi Vene organist Julia Ikonnikova ja Ukraina päritolu Saksamaa trompetist Rozmurat Arnakulijev. Kuulata saab Antonio Vivaldi, Gerolamo Frescobaldi, Pjotr Tšaikovski, Anton Viskovi, Gioachino Rossini muusikat.


Tegemist on järjekordsete väga andekate vene taustaga muusikutega. Julia Ikonnikova on Moskva konservatooriumi lõpetanud nii klaveri kui ka oreli erialal. Ikonnikova on stažeerinud nii Euroopa kui ka Ameerika tuntud orelimängijate juures, on paljude rahvusvaheliste konkursside diplomand ja žüriide liige. Tema osavõtul on salvestatud Moskva konservatooriumi CD-sarjad „Vene Muusika. Allikatest tänapäevani“ ja „Karjala orelid“. Julia tegevusvaldkondade hulka kuulub ka orelimuusika populariseerimine noorte hulgas – kontsert-loengusarjad lastele.

Nagu ka varem sel aastal Tormas esinenud organistid Ihhina ja Mahankov, on ka Ikonnikova töötanud Karjalas Kontupohja kultuuripalee organistina. Seega on täiesti loogiline, et talle on kirjutanud muusikat Karjala heliloojate ühingu esimees Aleksandr Belorodov.

Julia Ikonnikova kontserte saab kuulata nii Venemaal kui ka teistes riikides. Sagedamini Soomes, Poolas ja Inglismaal. Peale soolokontsertide esineb ta ka koos teiste muusikute ja samuti orkestritega.

Trompetimängija Rozmurat Arnakulijev on lõpetanud Ukraina rahvusliku konservatooriumi ja Lyoni konservatooriumi Musique. Viimane neist õnnestus tal lõpetada kõrgeima tulemusega. Ta on Stuttgarti teatri Palladium ja ansambli Brass Academy esimene trompetist. Peale Euroopa riikide ja Venemaa on ta esinenud kontsertidega USA-s, Jaapanis ning Koreas.

Kontsert on tasuta, oodatud on annetused kiriku remondi heaks.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus