Kolm võitu kolme päevaga

Jõgeva SK Pedja hokimeeskond on Lõuna-Eesti liigas täistuurid üles võtnud. Möödunud nädalal teeniti kolme päevaga turniiritabelisse kolm võitu. Koduväljakul alistati kõigepealt 10:3 Jäämurdjate meeskond, seejärel saadi Äksis 3:1 jagu sealsest esindusest ning lõpuks saavutati kodus hooaja esimene võit ka HC Viljandi üle – 5:3. Turniiritabelis kuulub SK Pedjale kindel esikoht.

Teisipäeva õhtul võõrustas SK Pedja 21 külmakraadi juures kodujääl Tartu Jäämurdjate meeskonda. Varasemad kaks käimasoleval turniiril Tartus peetud kohtumist olid Jõgeva mängijad võitnud ning seeriat ei rikutud ka seekord. SK Pedja mängis kolme viisikuga ja peaaegu oma parimas koosseisus.

Jäämurdjad murti kiiresti

Juba esimestel sekunditel viskas esikolmiku ründaja Raul Kivi teravalt vastase väravale, kuid esialgu suutis väravavaht veel peremeheks jääda. Kui mängitud oli 1.35, pääses teise ründekolmiku mängija Rainer Kalde paremalt äärelt läbi ning viis Jõgeva kodupubliku rõõmuks 1:0 ette. Kellaosutid näitasid 3.30, kui tulemuseni jõudis kohtumise resultatiivseim kolmik Jüri Narits – Raul Kivi – Hannes Pagi. Naritsa söödu realiseeris väravaks Kivi – 2:0. Tundus, et võit tuleb kiire ja kerge.

Vastased siiski veel nii ei arvanud ja selle tegi lihtsamaks ka Jõgeva mängijate järgnevad eksimused. Mängitud oli 7.15, kui oma väravasuul unustati valveta Rainer Ott ja seisuks tuli 2:1. Väljakuperemeestel oli seejärel küll mitmeid häid võimalusi, kuid kas ei raatsitud õigel ajal söötu anda või visati väravast mööda. Ning 14. mänguminutil kordus eelnev kurb stsenaarium: Jäämurdjate ründaja Ott jäeti üksi ja seis oli viigiline 2:2. Kõik algas otsast peale.

Samal ajal jõudis otse Jõgeva linnavolikogu pikaleveninud istungilt kohale linnapea Kalmer Lain ja testis sissejuhatuseks kohe vastaste väravavahti. Viigiseis püsis poolteist minutit, kui Alari Kütt pääses kaks korda järjest tartlaste värava ees põmmutama ning teisel korral tulemuslikult. Jõgeva pääses ette 3:2.

Kui kellaosutid näitasid 16.20, viskas Kivi pärast lahtimängu Naritsa söödust juba 4:2. Kui esiviisik uuesti jääle jõudis, kordus sama: Narits söötis ja Kivi vormistas rünnaku väravaks. Jõgeva eduseis oli 5:2. 50 sekundit enne vaheajale minekut andis Mihkel Pärs hea söödu Ain Kastanile ning viimane, kes paar päeva varem oli Riias suurt jäähokit vaatamas käinud, lõi efektselt nagu õpikust seisuks 6:2.

Vaheajal manitses treener Kaido Poom mehi, et õiget mängu ei ole veel käima saadud. “Tuleb rohkem pressida ja tööd teha. Igas olukorras silmad lahti hoida ja väravaaugus aktiivselt tegutseda.”

Teine poolaeg algas Jõgeva survega, kuid suhteliselt rahulikult. Ju tundsid tartlased, et seda mängu enam päästa ei suudeta. Varsti sündis kombinatsioonist Lain – Narits – Kivi seitsmes värav – 7:2. Seejärel teenis Jäämurdjate meeskond kaheminutilise karistuse ning Hannes Pagi sooloetendus lõppes järjekordse väravaga. Jõgeva juhtis 8:2.

Poolaja keskel sai teise värava kirja Kalde (eeltöö tegid Kütt – Lain), seis 9:2. Kui mõlemad meeskonnad olid jääl neljakesi, pani tandem Narits – Kivi Jõgeva poolt mängule punkti. Kivi viskas oma viienda värava seisuks 10:2. Mängu viimane värav see siiski veel polnud, sest Alar Loigu kasutas ära Jõgeva väravavahi Taavi Viiloli eksimuse ja tegi lõppseisuks 10:3.

Jõgeva oli saanud kodujääl kindla võidu. Mängulist ülekaalu näitas ka väravale sooritatud pealevisete arv – 33:12 (20:5). Nii et pea iga kolmas litter leidis seekord tee väravavavõrku. Karistusminuteid teenis Jõgeva 2, Tartu 4. Väljakukohtunik Raimo Jäger esitas seekord väga hea vilepartii.

Äksis mängiti “pimesikku”

Kesknädalal kohtusi Äksis sealse MC39 meeskonnaga. Kui avaringis oli Äksit kodus võidetud koguni 11:0, siis seekordne kohtumine oli teisest puust. Mitte sellepärast, et Jõgeva mänguline ülekaal oleks väiksem olnud.

“Väljak oli lumine ja pime, nagu pimesikumäng,” iseloomustas Äksis toimunut meeskonna kapten, vanameister Raimond Poll.

SK Pedja mänguline ülekaal oli suur, kuid võimalusi realiseeriti kesiselt. Raul Kivi viis Jüri Naritsa söödust Jõgeva 1:0 ette, kuid väljakuperemehed viigistasid. Edasises mängus oli kaks korda resultatiivne Rainer Kalde (mõlemal korral andis väravasöödu Kivi) ja Jõgeva sai raske 3:1 võidu.

Aastapäeval tehti väärt kingitus

Neljapäeval, vabariigi aastapäeval kohtuti kodus HC Viljandi meeskonnaga, kellele mõlemad varasemad mängud oli kaotatud. Nüüd saadi külmas talveilmas (-19 C) arvuka kodupubliku ees väärtuslik võit. Kolme viisikuga mänginud SK Pedja meeskond oli vastasest selgelt parem. Erilist tulevärki näitas esimene ründekolmik (Pagi – Kivi – Narits).

Skoori avas siiski Ain Kastan (söötjaks Mihkel Pärs), kui mängitud oli 3.05. Seda rõõmu ei jätkunud küll kauaks, sest 7.15 Viljandi viigistas (Margo Puskarenko). Juba 50 sekundit hiljem juhtis Jõgeva taas. Naritsa täpse söödu vormistas väravaks Pagi. Ent see eduseis kestis veel vähem. Pool minutit hiljem eksis Jõgeva väravavaht Viilol ja tasane litter libises Marko Kiivikase pealelöögist mööda jääd väravasse – 2:2.

Enne vaheajavilet pääses Jõgeva kolmandat korda juhtima, kui Hannes Pagi meisterdas seisuks 3:2. Viljandi teenis veel kaks kaheminutilist karistust, kuid seis ei muutunud. Samas eksiti mitmel puhul ohtlikult ise oma tsoonis. Arvukatele vigadele kaitsetöös juhtis vaheajal tähelepanu ka treener Poom.

Teist poolaega alustas Jõgeva hoogsalt, häid väravavõimalusi oli mitmeid, kuid lihtsates olukordades löödi kas litrist või väravast mööda. Kuni 29. mänguminutil tõmbas Alari Kütt lahtiviskest litri Kalde kepile ning viimane pommitas eduseisuks 4:2. Seda väravat vajati nagu õhku. Uusi võimalusi tekkis nagu seeni pärast vihma. Pagi pealevise tabas väravaposti. Janno Pärn tuuritas litriga vastaste vahel slaalomit. Kalde ja Lain jäid kahekesi vastase väravavahiga, kuid tulemus ikka ei muutunud.

Kuni 33.30 panid Kivi ja Pagi söödu nii kiiresti käima, et litri liikumise kaotasid silmist kõik vastased. Ja Pagi viskas oma kolmanda värava mängus – 5:2.

Viimastel minutitel üritasid viljandlased veel kõvasti, kuid mäng oli kindlalt Jõgeva käes. Ja kuigi Margus Noormägi teenis veel kaks minutit ja Mihkel Peips viskas 38. minutil veel ühe vastuvärava, võitu see enam ei ohustanud. Jõgeva oli võitnud 5:3 ja tõusnud kindlalt liiga põhiturniiri liidriks.

Juba täna õhtul mängitakse turniiri eelviimane mäng, kui kell 19 kohtutakse Jõgeval Tartu Veskioru Pullide meeskonnaga. Iga toetaja on väljaku äärde oodatud.