Kolm või kaks põtra?

Sügisene põdrajaht on kestnud juba peaaegu kuu aega. Palamuse Jahiseltsi meeste jaoks oli möödunud laupäev natuke jantlik, aga samas edukas jahipäev. Mehed arvasid nimelt, et lisaks ühe väiksema ja ühe suurema põdrapulli mahalaskmisele on nad haavanud ka üht põdralehma ning kulutasid hulga aega, et ta üles otsida ja lõplikult surmata. Kohale toodud jahikoer aitas aga välja selgitada, et mingit lehma polnudki, vaid haavati ikkagi sedasama noort pulli, kes juba vagasena autokastis lamas.
 Palamuse Jahiseltsi meestel tuleb poole detsembrini kestval jahihooajal (detsembris, tõsi küll, tohib küttida veel vaid vasikaid) lasta, nagu möödunud aastalgi, 17 põtra ? viis lehma, kuus pulli ja kuus vasikat. Esimesed neli põtra müüdi vorstiks tehtuna maha juba Suurel Paunvere Väljanäitusel. Nüüdseks on lastud üheksa looma. Mehed ise nii palju loomi lasta ei tahtvatki, aga normid antakse ette teadlaste andmetele tuginedes ja teadlaste arvates on meil põtru nii palju, et metsanoorendikud on ohus.
 “Meil on kindlad ametid välja kujunenud: kes hakkab jahionni jõudes loomadelt nahka võtma, kes maksa praadima,” ütles jahimees Olev Likk. Ja ega need jahimehejutudki selle juurde rääkimata jää.
 

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus