Kolm toredat päeva Soomes

16.-18. novembrini külastasid Jõgevamaa käsitööhuvilised Tampere käsitöömessi. Puurmani käsitööselts Kati kirjutas Leaderi meetmesse projekti ja sai sõiduks toetuse. Ühisprojektis osalesid veel Kamari Haridusselts, Adavere Mõisaselts ja MTÜ Jõgevamaa Kodukandi Ühendus.


Esimesel päeval külastasime Helsingis mitmeid käsitöö- ja koolituskeskusi, kus toimusid  õpitoad. Täiskasvanud Õppija koolituskeskuses Helsingi Aikuisopistos tutvusime täiskasvanute õppimisvõimalustega. Neil on valida keeleõpe, kunst ja käsitöö, muusika ja arvutiõpe.

Tutvusime nukuarst Aino kauplus-töökojaga. Seal on võimalik lasta kõik katkised nukud terveks teha. Kohapealt saab osta ka suures valikus vajalikke vahendeid ja materjale nukkude valmistamiseks. Kuna haigeid nukke on palju, on järjekorrad pikad.

Edasi külastasime LiveOili ametikooli, kus puuetega inimestele käsitööd õpetatakse. Nägime väga huvitavaid töid. Teekonna jätkudes tutvusime Sinelli käsitööpoes pakutavaga, kust oli võimalik osta käsitööks materjale ja töövahendeid.

Järgmine peatuspaik oli Hämeenlinnas asuv Wetteroffi käsitöökeskus. Sealne mitmekesine kaubavalik jättis väga meeldiva mulje. Samas müüdi uusi käsitööraamatuid ja oli võimalik ka tasuta vanu raamatuid saada. Keskuses oli väga kena kohvik koos suurepärase teeninduse ja väga hea toiduga.

Seejärel käisime Vesilahtis Tuula klaasikunstitornis. Klaasikunstnikust perenaine ja ehitajast peremees on kujundanud sellise majapidamise, mis oli kui särav muinasjutumaa õhtupimeduses. Kõikjal oli kasutatud klaasi. Sellest materjalist olid aknakardinad,  pildid seintel, lambikuplid jne. Klaasikunstniku ateljee on kahekorruseline tornmaja. Laste tornmängumajas oli samuti kasutatud palju värvilist klaasi. Päeva lõpuks külastasime Vesilahti käsitöökeskust ja keraamika töökoda.

Teisel päeval külastasime Tampere käsitöömessi. Neljas suures hallis oli tohutu hulk kaubapakkujaid. Samas toimusid töötoad ja moeetendused. Oli, mida uudistada ja millest inspiratsiooni ammutada. Nii mõnigi meist ostis kohe lõnga ja vardad ning õhtul hotellis sai kudumine alata. Messipäev  oli pikk ja väsitav, kuid kogusime ideid ja palju toredaid emotsioone.

Tagasiteel külastasime Valkeakoskis Voipala kunstikeskuses avatud valguskunsti näitust ja tutvusime kangakudumise töötoaga. Oli kolm toredat ja sisutihedat päeva koos meeldiva seltskonnaga. Nendest emotsioonirohketest päevadest saime indu ja ideid edaspidisteks töödeks ja ettevõtmisteks.

Suur aitäh Sirlele ja Puurmani käsitööseltsile Kati, kes kogu programmi kokku panid.

ANNE MÄGISOO Jõgevamaa Kodukandi Ühendusest

blog comments powered by Disqus