Kolm tiitlit Jõgevamaale

Naiste keskkaalus (kuni 80 kg) tuli Eesti meistriks Põltsamaa spordikooli esindav Age Roos, meeste kergekaalus (kuni 85 kg) Jõgeva raskejõustikuklubi Ramm esindaja Asso Nettan ja meeste keskkaalus (kuni 115 kg) Põltsamaa SK Nipi esindaja Indrek Kohv.

Jõgevamaa staa?ikaim, kümmekond aastat selle alaga tegelnud sumotori Indrek Kohv polnud võidust kaugel ka meeste absoluutkategoorias, ent kohtunike eriarvamuse tõttu peetud korduskohtumises Kohvi ja tallinlase Fjodor Ursaki vahel oli edukam siiski viimane. Nii läks absoluutkategooria meistritiitel SK Sakura esindajale Ursakile ning Kohvil tuli leppida teise kohaga.

Hõbemedali tõid Jõgevamaale ka naiste kergekaalus (kuni 65 kg) võistelnud põltsamaalanna Velja Andruse ja meeste keskkaalus võistelnud jõgevlane Tõnu Tammearu.

?Tõnu Tammearu saavutus väärib erilist esiletõstmist seetõttu, et tema jaoks olid Eesti meistrivõistlused esimene ülesastumine pärast põlveoperatsioonist tingitud pooleaastast võistluspausi,? ütles Jõgeva raskejõustikuklubi Ramm treener Aimur Säärits. ?Pealegi tuli tal maadelda enamasti endast palju raskemate meestega: kaalu on tal õige pisut üle 85 kilo, keskkaalu ülempiiriks on aga 115 kg. Kõigele vaatamata õnnestus Tõnul mullune pronks tänavu hõbeda vastu vahetada.?

Jõgevamaad esindasid meistrivõistlustel ühtekokku kümme sportlast: kolm Jõgevalt ja seitse Põltsamaalt. Kahjuks ei tulnud oma mullust meistritiitlit kaitsma Torma vallast pärit Erge Nugis ja jõgevlane Madis Õunapuu. Viimane kurtis seljavalu ning tegi võistlused kaasa hoopis kohtunikuna.

Siinkohal on viimane aeg ära mainida kaks senini veel nimetamata võitjat: naiste kergekaalus (kuni 65 kg) tuli Eesti meistriks Marta Karpova (Narva SK Buffen-do) ja absoluutkaalus Mille Sang (Kunda SK Sakura). Jõgeva

Aimur Sääritsa sõnul oli meistrivõistluste turniir ses mõttes põnev, et peajagu üle polnud teistest keegi. Näiteks õnnestus noorukesel ja kleenukesel põltsamaalannal Johanna Kikkasel, kes auhinnakohale ei tulnud, võita oma kaalu meistrit Marta Karpovat.

Meistrivõistlused korraldasid kahasse Eesti Sumoliit ja Jõgeva raskejõustikuklubi Ramm. Algselt oli plaanis võistlus pidada Jõgeva kesklinnas, äikesevihma tõttu tuli maadelda siiski Virtuses.

?Kahju, et vihm vahele tuli,? ütles Aimur Säärits. ?Kuna käimas olid Jõgeva linna päevad, oleks võistlusele kesklinnas kõvasti publikut kogunenud. Nüüd elasid sumomeestele-naistele kaasa põhiliselt kaasvõistlejad.?

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus