Kolm õde esitlesid heliplaati kodukandi lauludest

Laululembelisi õdesid neiupõlvenimega Elken ergutas plaati välja andma Helgi Silla tütar Ave-Maria Sild, kes töötab Tartus koorijuhi ja muusikaõpetajana. Õdedele on meeldinud laulda alates lapsepõlvest ja kodukandis Jõevallas mäletatakse neid alati lauluhimulistena. “Nad laulavad kodukandi lugusid, mida mujal ehk ei tuntagi ja nii otsustasid laulud plaadile jäädvustada,” lausus Ave-Maria Sild, kes plaadile tegi arran?eeringud, pani kokku lood ja saated, vokaalse kooskõla. Lindistusega alustati aasta algul ja plaadiümbris tuli trükist alles eelmise reede rahvamuusikute peo hommikuks. Kitarri ja viiulit mängib plaadil taustaks Tõnu Mina, süntesaatorit ja vibrafoni aga Ave-Maria Sild. Heliülesvõtted tegi Jaan Tamm, kes tegelebki rahvamuusika ja rahvaliku muusika salvestamisega. 

Ave-Maria Sild märkis, et heliplaadil on mõned päris haruldased laulud: “Mina pole näiteks varem kuulnud laulu “Südamele kodu kallis” ja “Seal Havail”. Õed esitavad ka laulu “Õhtuehal”, mida pisut teistmoodi viisiga laulab ka ansambel Untsakad. Õed on ühe salmi sinna juurde teinud. “Mäletad kevadet õites” on tuntuks laulnud Mati Nuude, mistõttu laulu hästi teatakse. Kokkuvõttes oleme aga kõiki laule plaadil nimetanud rahvalikeks viisideks.”

Kolm õde kavatsevad oma esikplaati veel täiendada. “Salvestame siia juurde viis laulu. Mul tuli idee, et õdede laulude vahele loeks lapsepõlvemälestusi vend Tõnis Elken, kes räägiks kodukülast ja selle inimestest,” märkis Ave-Maria Sild, kes juhatab Tartus Karlova gümnaasiumis koori Maarjalill, mudilaskoori ja neidude koori Kurekell.

Ave-Maria Silla sõnul tehti heliplaat valmis pere oma rahaga. “Praegu on tiraa? küll vaid 30, kuid kui plaadi vastu on huvi, võime seda veelgi välja lasta:”    

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus