Kolm juhtu, mil on suur abi reisikindlustusest

Enamasti õnnestub reisida ilma suuremate viperusteta – lennud toimuvad plaanipäraselt, pagas jõuab õigeaegselt sihtkohta ja meditsiiniabi ei ole samuti tarvis. Alati ei pruugi aga nii hästi minna. Reisikindlustus on abiks pagasi kaotsimineku korral, ootamatute tervisehädade puhul  ravikulude katmisel ning ka juhul, kui mingil põhjusel ei olegi võimalik planeeritud reisile minna.

Kui pagas läheb kaotsi

Kui suundute paaripäevasele tööreisile lähiriikidesse, ei ole pagasi kadumisega seotud kahju kuigi suur ja esmased hügieenivahendid ning vahetusriided saab kiiresti muretseda. Kui aga kaheks kuuks mägedesse mineva reisiselli varustus jäljetult kaob, võib see olla üpris väärtuslik ja pagasi kadumise tagajärjed hoopis ebameeldivamad. Sõltumata reisi kestusest, sihtkohast ja reisikoti suurusest, tasub enne reisile minekut kokku arvutada pagasi rahaline väärtus, et võimalikult täpselt kindlaks määrata kaasavõetavate esemete asendamisega seotud kulud. Pagas on reisikindlustusega kaitstud ka juhul, kui need reisi ajal kahjustada saavad või näiteks varastatakse. Seejuures tuleks lepingut sõlmides tähelepanu pöörata sellele, kas pagas ja isiklikud asjad on kaitstud terve reisi vältel või ainult transportimisel ja hotellitoas.

Kui tervis veab alt

Euroopa Liidus reisides on esmaabi tagatud kõikidele liikmesriikide kodanikele, kellel on ravikindlustuskaart. Tõsisemate juhtumite, näiteks operatsiooniga lõppenud vigastuste või haiguste puhul võib aga arstiabi osutuda väga kalliks ja selle eest tasumine omast taskust käiks enamikule üle jõu. Reisikindlustus katab nii meditsiiniabi arved, vigastatu või tema alaealise lapse kodumaale transportimise kui ka lähedaste kulutused haigestunu külastamisel. Lisaks korraldab kindlustuspakkuja ametliku asjaajamise transpordi- ja meditsiiniasutustega.

Kui tekib tõrge

Reisitõrkena lähevad arvesse juhtumid, kus reis ei kulge plaanipäraselt: jääd maha oma jätkulennust, hilineb lend, rongi või laeva väljasõit. Kindlustus katab reisi hilinemisest tingitud toitlustus- ja majutuskulud ning hüvitise suurus sõltub sellest, kui palju hilineti.

Tihti on reisikindlustusesaga kahjujuhtumeid, kus ühe pereliikme ootamatu haigestumise tõttu satuvad ohtu terve pere reisiplaanid. Selleks, et mitte ilma jääda juba tehtud kulutustest, aitab reisitõrke kaitsega reisikindlustus, mis katab enda, pereliikme või reisikaaslase ootamatu haigestumise tõttu ärajäänud reisi kõik ettemakstud ja tagasivõtmatud kulud, nagu näiteks lennupiletid, majutus ja ekskursioonid.

Reisi ärajäämise kaitse hakkab enamasti kehtima kolmandal päeval pärast kindlustuslepingu sõlmimist, seega tasub kindlustusleping sõlmida kohe, kui mingid reisiga seotud kulud on juba tehtud.

LEE MARIPUU, Swedbanki rahaasjade teabekeskuse juht

blog comments powered by Disqus