Kolm festivali, kolm laureaaditiitlit

Jõgeva kooliteatri Liblikapüüdja jaoks on tänavune hooaeg kujunenud eriliselt edukaks: Jõgevamaad käidi esindamas suisa kolmel kooliteatrite riigifestivalil ning kõigilt kolmelt toodi koju ka laureaaditiitel.


Gümnaasiumiastme kooliteatrite riigifestivalist, mida peeti 8.-10. aprillini Rakveres, on Vooremaas juba juttu olnud. Seal tõi Liblikapüüdja vanimale trupile edu August Gailiti novelli “Viimne romantik” põhjal tehtud lavastus. Nüüdseks on toimunud ka keskastme ja algklasside kooliteatrite festival. Esimest peeti Pärnumaal Jõõpres 22. ja 23. aprillil ning teist 29. ja 30. aprillil Valgas.

Jõõpres käis Liblikapüüdja 5 b klassi trupp, kes esitas seal Ilmar Trulli “kulinaarse” kallakuga luuletustest kokku pandud lavastuse “Kes seal müdistab köögis?”. Valgas astus üles 2. ja 3. klassi trupp, kelle esituses sai näha Jaanus Vaiksoo ja Leelo Tungla tekstidel põhinevat lavastust “Punamütsike ja Hunt ja Vanaema”. Jõõpres tunnustas žürii ka kaht Liblikapüüdja näitlejat: Oskar Säärits sai ühe näitlejapreemiatest ning Laur Mägi näitleja eripreemia luule mõtestatud esitamise eest.

“Kolmel festivalil käimine tõi küll kaasa palju lisatööd ja muret, ent rõõmu oli nende käikudega seoses ikka rohkem,” ütles Liblikapüüdja lavastaja Lianne Saage-Vahur.

Kahel viimasel, Jõõpre ja Valga festivalil tuli tema sõnul kokku puutuda suisa vastandlike probleemidega: Jõõpre rahvamaja lava oli nimelt liiga väike, Valga kultuuri- ja huvialakeskuse lava aga liiga suur. Ent mõlemast probleemist saadi jagu. Jõõpres tehti näiteks lavale äramahtumiseks liikumine natuke ümber.

Lianne Saage-Vahuri sõnul sai Liblikapüüdja mõlemal pool taas kiita kõrge lavakultuuri eest ja oskuse eest maalida publiku silme ette kujutluspilte üksnes sõnade ja liikumisega. Liblikapüüdja noortel polnud laval abiks mingeid rekvisiite ja kirkaid kostüümegi asendasid lihtsad mustad T-särgid ja püksid.

19. mai õhtul mängitakse kõiki riigifestivalil laureaaditiitliga pärjatud Liblikapüüdja lavastusi, aga lisaks neile ka 1. ja 7.-9. klassi trupi luulelavastusi Jõgeva kultuurikeskuses. Teatriõhtu algab kell 17.30.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus