Kolm Eesti rekordit

Heerenveenis käis Adavere uisutajate esindus selleks, et osaleda iga-aastasel Vikingrace?il, Euroopa kõige tugevamal noorte kiiruisuvõistlusel. Sandra Alusalu oli Hollandis kaasas treenerina, kuna nimetatud võistlus on mõeldud 11-16-aastastele noortele. Et anda siiski ka temale heade aegade välja sõitmise võimalus, aitas Heerenveenis elav Eesti-sõber Kees van Wageningen tal pääseda pärast Vikingrace?i sealsamas Thialfi uisuhallis peetud maakondlikul võistlusel. Tulemuseks oli, nagu öeldud, kolm Eesti rekordit. 500 m distantsi läbis Sandra ajaga 48,78, 1000 m distantsi ajaga 1.38,93 ja 3000 m distantsi ajaga 5.19,70.

Vikingrare?il osalenud Adavere noored küll Eesti rekorditeni ei küündinud, ent esinesid siiski tublilt.

?Kartsime, et oleme pikalt viimased, ent nii see polnud,? tunnistas Adavere uisutajate põhitreener Väino Treiman. ?Eks mõni meie omadest jäi viimaseks ka, aga näiteks Mart Markus oli 3000 m distantsil 24 võistleja hulgas kuueteistkümnes, Aleks Luik 500 m distantsil sama hulga võistlejate seas kaheksateistkümnes jne.?

Adavere noorte taseme veelgi paremaks illustreerimiseks ütles Treiman, et kui Ants Antson võitis Innsbruckis 1500 m olümpiakulla ajaga 2.10,3, siis Mart Markus sõitis sama distantsi läbi umbes sekund kiiremini ja Timo Vilk umbes niisama kiiresti kui Antson. Iseasi, et Antson sõitis toona välitingimustes, Adavere noored aga võistlesid Heerenveenis hallijääl.

Peale juba nimetatute käisid Heerenveenis Mariin ja Marleen Sarap, Saskia Alusalu ning Risto Liiv. Lisaks Adavere uisutajatele võistlesid seal ka Evelin ja Erik Idarand Tallinnast. Viimane purustas lõpuks ka Ants Antsoni poolt omal ajal püstitatud 1500 m Eesti rekordi 2.07,32. Idarand sai ajaks 2.05,54.

?Hollandisse tahtsin noored viia selleks, et nad näeksid, kuidas uisutatakse ja peetakse uisuvõistlusi riigis, kus see on tõesti spordiala nr 1,? ütles Väino Treiman. ?Hollandis on 11 uisuhalli, aga need on kõik n-ö vaba raja aegadel ilmselt pilgeni täis. Meiegi läksime Heerenveenis selliseks ajas halli ja nägime, kuidas mitusada inimest vaba-raja-aja alates barjääri tagant jääle tormas.

Ka jalgpall ja mitu muud spordialad on Hollandis väga populaarsed, suitsetajaid, aga ka politseinikke nägime seal seevastu väga vähe. Ka väga puhas oli seal. Usun, et kui ka meil antaks rohkem raha spordile, oleks seda politseile ja noorte n-ö ümberkasvatamisele hoopis vähem kulutada vaja.?

Kehvade jääolude tõttu tuleb Adavere noortel nüüd uisud varna riputada ning rulluisud välja otsida.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus