Kolm „Ave Mariat“ Torma Maarja kirikus

Laupäeval toimus Torma kirikus kontsert, kus esinesid Peterburi Maria teatri solist, sopran Irina Vasilieva ja organist-astronoomiaprofessor Alexander Tsvetkov.

Irina Vasilieva on lõpetanud Peterburi Rimski-Korsakovi nimelise Riikliku Konservatooriumi kompositsiooni ja laulu alal. 1999. aastal alustas ta laulmist Maria teatri noorte lauljate akadeemia solistina. Alates 2005. aastast on ta Maria Teatri ooperitrupi sopran. Ta on esinenud paljude riikide kuulsatel lavadel ning saavutanud tunnustusi paljudel konkurssidel.

Alexander Tsvetkov on lõpetanud 1990. aastal Peterburi Riikliku Ülikooli matemaatika- ja mehaanika teaduskonna ning alustanud seejärel töötamist sama ülikooli sama teaduskonna dotsendina. Praegu on Aleksander Tsvetkov selle osakonna professor. Muusikuna on ta samuti väga aktiivne, annab kontserte ja esineb temaatiliste programmidega Venemaa ja teiste riikide kontserdisaalides, kirjutab muusikaajaloo teemalisi artikleid ajakirjas „Organ”, on paljude vanamuusikakontsertide korraldaja ja osaleja ning õpetab nüüd ka muusikat.

Tormas esitati saksa ja poola barokkmuusikat. Kava algas Johan Pachelbeli orelipalaga, millele järgnes Giuseppe Verdi „Ave Maria“. Üldse oli kavas kolm „Ave Mariat“, peale eelpool nimetatu veel Johann Sebastian Bachi-Charles Counod’ ja vene autori Vladimir Vavilovi oma. Samuti mahtusid kavva Bachi tuntud koraaliprelüüdid „Wer nur den lieben Gott lässt walten“ BWV 691 ja BWV 642 ning „Isc ruf´ zu dir, Herr Jesu Christ“ BWV 639.

Organist Alexander Tsvetkovi sõnul on Torma kiriku orel suurepärase orelimeistri tehtud väga heas korras pill.

„Sama kavaga esinesid muusikud ka päev varem Narva Aleksandri kirikus, mis oli kontserdi ajal rahvast täis. Aga ega meilgi maakiriku kohta vähe publikut olnud,“ rääkis Torma Maarja koguduse õpetaja Mehis Pupart.

„Oli ääretult ilus kontsert, Irina Vasilieva ülipuhta tämbriga kaunis hääl sobis kiriku akustikaga väga hästi,“ oli ta kontserdiga ülimalt rahul.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus