Kokku sai Eesti Harrastusteatrite Liidu üldkogu

Eesti Harrastusteatrite Liidu üldkogu koosolek toimus pühapäeval, 3. aprillil Tallinna Toomklubi ruumides.

Päevakorras oli kuus punkti: 2010. aasta tegevuse aruanne, 2010. majandusaasta aruanne, aruannete kinnitamine, uute liikmete vastuvõtt ja juhatuse valimine ning 2011. aasta tegevuskava vastuvõtmine. Uute liikmetena võeti EHL-i vastu  Kiisa laulu- ja mänguselts, Jõelähtme Lavagrupp ja Põlva Eksperimentaalteater.

Liidule valiti ka uus seitsmeliikmeline juhatus. Jõgevamaalt kuuluvad nüüdsest harrastusteatrite liidu juhatusse Tiina Tegelmann, kes töötab Jõgeva maavalitsuses, ja Tabivere rahvamaja juhataja Erlend Kollom.

2011. aasta tegevuskava põhieesmärgid on järgmised: Eesti kooliteatri 30. aastapäeva juubel ja sellega seotud festivali korraldamine, Baltikumi Harrastusteatrite Liitude koostööprojekti arendamine, Baltikumi Harrastusteatrite festivali Baltiramp läbiviimine Lätis Jelgavas, koostöö Viljandi Kultuuriakadeemiaga lavastajate koolitamiseks harrastusteatritele, EHL-i arengukava 2012-2016 tööversiooni lõpetamine, temaatiliste infopäevade koordineerimine maakondades ja maakondade tublimate harrastusteatrite näitlejate  ja lavastajate tunnustamine.

Kõne all oli ka  II Maailma Noorte Teatrifestivali korraldamine. Festival peetakse  tuleval suvel 1.-10. augustini Tallinnas.   

REIN ANNUK, Tabivere Harrastusteatrist

blog comments powered by Disqus