Koit ja Maarja laulavad Weroli seemnelaos

Tuleva nädala lõpus muutub ASi Werol Tehased rapsiseemneladu üheks päevaks kontserdisaaliks: pühapäeval, 29. augustil annavad seal kontserdi Maarja ja Koit ehk Maarja-Liis Ilus ja Koit Toome ning Tallinna kammerorkester. 

 

Jõgeva vallavalitsuse ja ASi Werol Tehased poolt korraldataval kontserdil esitavad rahva poolt armastatud solistid oma tuntumaid ja värskemaid lemmiklugusid. Seemnelao üks, hetkel tühi sektsioon varustatakse kontserdi ajaks kvaliteetse valgus- ja helitehnikaga ning enam kui tuhande mugava istekohaga.

„Nii kontserdi kunstilise kui ka tehnilise poolega tegeleb Tallinna Filharmoonia. Nende esindajad on mitmel korral kohal käinud ning kinnitanud, et seemnelao akustika võimaldab seal kvaliteetset kontserti korraldada,“ ütles Jõgeva vallavolikogu esimees ja ASi Werol Tehased juhatuse liige Aivar Kokk. „Augusti lõpp sobib aga seemnelaos kontserdi korraldamiseks sellepärast, et erinevalt talirapsist pole suvirapsi seemne varumine veel alanud ning selle ladustamiseks vajalikud pinnad veel tühjad.“

Aivar Koka sõnul on Painküla tehasekontsert heaks näiteks ettevõtte ja omavalitsuse koostööst kultuurivaldkonnas. Painkülas suurejoonelist kultuuriüritust korraldades tahetakse seda paika vallarahvale ja laiemale avalikkusele tutvustada: sinna tööstusala väljakujundamisega on tegeldud juba mitu aastat ning vald on selles protsessis üks olulisemaid osalisi.

Tutvustab tulevast tööstusala

„Oleme esitanud Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusele taotluse, saamaks toetust Painkülla raudteeharu väljaehitamiseks,“ ütles Aivar Kokk. „Kui otsus tuleb jaatav, innustab see nii mõndagi ettevõtjat Painkülas tootmist alustama. Esimesed firmad on selles paigas juba kanda kinnitanud ja järgmised kinnitamas. Järgmise firma, kes seal tootmist alustab, saame välja öelda hiljemalt oktoobris.“

Ka Werol Tehased kasvatab lähiajal oma tootmispotentsiaali. Kontserdi toimumispäeval asetataksegi nurgakivi uuele pressimisüksusele, mis kasvatab tehase praeguse pressimisvõimsuse kolmekordseks.

Painküla tutvustamise kõrval on kontserdil aga teinegi eesmärk: see on omamoodi kingitus valla tublidele maksumaksjatele, kompenseerimaks seda, et neil mõnede kommunaalteenuste eest senisest rohkem maksta tuleb.

„Jõgeva vald on püüdnud olla kommunaalkulude poolest odav vald,“ ütles Aivar Kokk. „Paraku pole meil seoses Euroopa Liidu poolt rahastatud europrojektidega vee- ja kanalisatsioonihinna tõstmisest pääsu olnud: need hinnad on meile ette dikteeritud ja neid aktsepteerimata jääksime eurorahast ilma.“

Tulevikus võib-olla festival

Et vallarahvale omalt poolt midagi vastu anda, on vallavalitsus pakkunud vallakodanikele teatud päevadel tasuta ujumisvõimalust Kuremaa ujulas ja pannud käima ujulabussid. Nüüd siis pakutakse tasuta kõrgetasemelist meelelahutust.

„Eelkõige ootamegi kontserdile Jõgeva valla rahvast ja kutsetega külalisi, ent ukselt tagasi ei saada me ka teisi huvilisi,“ ütles Aivar Kokk.

Jõgeva valla rahvas pääseb kell 17 algavale kontserdile tasuta bussidega, mille väljumisajad on ära toodud valla kodulehel ning tükitakse ära ka esmaspäeval ilmuvas Jõgeva Valla Teatajas. Kontsert kestab koos vaheajaga umbes kaks tundi ning kehakinnitust saab publik kolmest kohvikust.

„Soovitame publikul aegsasti kohale tulla, siis on parkimiskoha leidmine ja istumasaamine kindlam,“ ütles Aivar Kokk.

Jõgeva vallavalitsus on tema sõnul ka varem selliseid oma rahvale mõeldud tasuta kontserte korraldanud: eelmised said teoks mullu advendiajal ja tänavu mais Laiuse kirikus. Painküla tehasekontserdid tahetakse muuta aga traditsioonilisteks või kasvatada neist välja koguni festival.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus