Koimula kiigeplatsil peeti külapäeva

Pühapäeval peeti küla esmamainimise 605. aastapäevale pühendatud külapäeva Torma vallas Koimulas. Külas hakkavad silma külavanema Aarne Neimanni suured maasikapõllud ja kaks mobiilimasti. Koimula püsiväärtuseks on aga praeguste ja endiste elanike soov  kodupaik kaunina hoida, atraktiivsemaks muuta ning siinset ajalugu väärtustada.

Külapäevale kogunenud inimesed lehitsesid huviga kroonikaraamatut, kuhu on tehtud märkmeid 2004. aastast, mil valmis kiigeplats. “Siia on kirjutatud jaanipäevade pidamistest ja ühistest vana aasta ärasaatmistest, sinimustvalge lipu kinkimisest  toonase maavanema Aivar Koka poolt ja paljust muustki. Kroonika sisaldab ka mitmeid fotosid,” rääkis külavanem Aarne Neimann. Tema sõnul asub Koimulas praegu üheksateist maja. “Siin elab väike, kuid tubli kogukond,  keda ka omavalitsus jõudumööda toetada on püüdnud. Näiteks kui purunes teetruup, leiti lahendus selle parandamiseks,” märkis Torma vallavanem Riina Kull.        

“Mul pole enam töö tegemiseks erilist jaksu. Tunnen aga heameelt selle üle, et külaselts on mu kodutalu maad korras hoidnud ja siia kiigeplatsi rajanud,” ütles üks  külapäevalisi, kauaaegne majandi töötaja ja nüüdne pensionär  Koidu Roomet.

Koimulasse on ka uusi elanikke tulnud. “Tunnen end siin väga mõnusasti,” ütles 2000. aastal siia maja ostnud Mustvee meditsiinitöötaja Ilmi Anderson.  

Muusikalist meeleolu lõi ansambel Vana Kallim, mille eestvedaja Aimar Pihlak on samuti Koimulast pärit. “Tulen siia alati rõõmuga laulma ja pilli mängima. Ja võimalik, et ehk saab Koimula küla kunagi ka oma laulu,” ütles Pihlak

Torma vallavanem Riina Kull tunnustas Aimar Pihlakut ka valla aukirjaga. Filmile jäädvustas  külapäeva  aga põltsamaalane Ellar Sügiste, kelle juured on samuti Koimulas.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus