Kõik on uus!

“… siis aabits uus, siis ranits uus, uus vormipluus – kõik, kõik on uus septembrikuus!” Nii kirjutas üsna ammu Olivia Saar.

Homme on taas esimene september ja mitmes haridusetemplis peetakse vastse kooliaasta avaaktuski ära, et uuel nädalal juba käised üles käärida ja tõsimeeli tööle hakata.

Praegused koolijütsid  ei tea üldjuhul küll midagi vormipluusist ega üldse vormirõivaist. Erandkoole, tõsi küll, tekib järjest juurde. Dressi- ja sussiralli toimus aga augustis ikka, sest laps ju kasvab. Pastakad on kah suve jooksul kuhugi kadunud, ranits väsinud ja puhtad vihikud otsas… Odav see lugu ju pole, kuid mõistlik pere mõtles neile kulutustele varakult ja asutas aegsasti rahakotis vastava fondi. Elagem see aeg üle, sest uus algus septembrikuus on ju oluline nii esimese klassi juntsudele kui abiturientidele, kuigi viimased seda ehk alles aastate pärast tõdevad.

Homse või ülehomse pidupäeva juurde kuuluvad tingimata ka lilled, aga kindlasti mitte kallid ja uhked roosid. Septembrialguse õied on ju teatavasti astrid, gladioolid,  jorjenid…

Kallid päevakangelased, ärge unustage neid oma peenralt kaasa noppida või lahke naabri aiast küsida! Uskuge, teie õpetajal seisab see lihtne kimbuke aastakümneid meeles ja südames!

Head uut aastat kõigile, kelle elu hariduse omandamise ja jagamisega seotud!

31. august 2013

blog comments powered by Disqus