“Kõik, mis varjul eneses…”

Sellist nime kannab maalinäitus, mis avati Jõgeva kultuurikeskuses reede õhtul. Autoriks Aidus elav Maimu Kitsing, kes oma maalidel on jäädvustanud peamiselt loodust.

“Kui siin mõni piltki kellelegi meeldib, siis on näitus asja ette läinud,” avaldas Maimu Kitsing avamisel tagasihoidlikul moel lootust. Peagi oma seitsmekümne aasta juubelit tähistav autor alustas maalimist kaks aastat tagasi Jõgeva kunstikooli Avatud Stuudios Elita Järvela käe all.

Nagu näituse nimigi ütleb, on ühes inimeses varjul olnud anded leidnud maalides väljenduse. “See, millest läbi elatud aastate unistatud ja mõeldud, kajastub ju loomingus,” tõdes õpetaja Elita Järvela ning kiitis oma õpilase oskust loodust selle nüansirikkuses näha ja piltidesse talletada. Samas meenutas ta päeva, kui Maimu Kitsing esimest korda Avatud Stuudiosse tuli ja sealt kohe ära pageda tahtis, väites, et tema küll midagi ei oska. Läks siiski nii, et ta jäi.

Nagu õpetaja Elita Järvela näituse avamisel tunnistas, hämmastab teda Maimu Kitsingu puhul peale kõige muu just töökus. “Pole ka ime, kui inimene on eluaeg töökas olnud,” leidis ta. Lisaks igapäevatööle on Maimu Kitsing neljakümne kolme aasta jooksul ilmavaatlusi teinud. Ilmselt on see lisaamet aidanud ka loodusemärke paremini mõista. “Ma teadsin, et näitus tuleb hea, aga see on veel parem, kui ma arvasin,” avaldas Elita Järvela heameelt.

Maalid on välja pandud nii kultuurikeskuse fuajees kui ka galeriis ning huvilised saavad näitust vaadata oktoobrikuu lõpuni. Maimu Kitsingu sõpradel, sugulastel ja tuttavatel Tallinnast, Järva-, Valga-, Viru- ja Saaremalt ning mujalt oli võimalus avapäeval tema seni varjul olnud kunstnikuannet, elu ja ilu nägemise oskust piltidelt näha. Veenduti, et pole kunagi hilja oma unistusi ellu viima asuda.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus