Kõige sõbralikum õpetaja Virge Otsa korraldab Peipsi talimänge

Täna Palal toimuvate 40. Peipsi talimängude korraldamisele aitab kaasa ka Anna Haava nimelise Pala Kooli kehalise kasvatuse õpetaja Virge Otsa, kes on pälvinud õpilastelt tunnustuse “Kõige sõbralikum õpetaja” ning keda tunnustas Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul aukirjaga Peipsiääre vald.


Virge Otsa sõnul toimuvad 40. Peipsi talimängud, mida korraldab Peipsiääre vald, Pala kooli spordisaalis ja klassides ning staadionil kui ka Peipsi järvel. “Kavas on kümme ala: kalapüük, suusatamine, rahvastepall, reesõit ja -vedamine, tõukekelgutamine, indiaca, viissuusak, male ja kabe, kolmest alast koosnev juhtide võistlus. Võimed pannakse proovile ka sõudeergomeetril ja mälumängus.

Viimasel ajal on meie kandis saanud iseäranis populaarseks indiaca, mida üksteisele ka hoolega õpetame,” rääkis ta, lisades, et tänavune talv on igati sportimist soosinud. “Suurim spordisündmus oli meil traditsiooniline Pala Noorte Suusamaraton, kus oli osalejaid kogu Eestist. Kõik laabus 101protsendiliselt. Lund jätkub piisavalt ja küllap lähevad korda ka varsti peetavad kooli meistrivõistlused suusatamises.

Pala koolimaja fuajees on teler, kust koolipere vaatas taliolümpiamänge. Eriti tuliselt elasime kaasa Eesti sportlastele. Iseäranis hea meel on meil Saskia Alusalu neljanda koha üle ja tema õe Sandra võidu üle Kalevipoja Uisumaratonil,” märkis kehalise kasvatuse õpetaja.

“Mul on väga hea meel ka aukirja üle, mille sain Peipsiääre vallavalitsuselt iseseisvuspäeva puhul. Tunnustus toob pisara silma. Küllap ütles selleks oma sõna ka meie kooli noor direktor Grete-Stina Haaristo, kes seisab hea sporditraditsioonide hoidmise ja edendamise eest,” ütles Virge Otsa.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus