Koidula konkurss toimub tänavugi

Tuleval laupäeval, 6. veebruaril oodatakse Jõgevale Betti Alveri muuseumi täiskasvanud luulesõpru ja etlemishuvilisi: seal toimub üleriigilise Koidula etluskonkursi eelvoor. Selle paremad saavad võimaluse esineda konkursi finaalis, mis peetakse 12. märtsil Pärnus Koidula muuseumis.

Lydia Koidulale pühendatud üleriigilist täiskasvanute etluskonkurssi korraldatakse teist aastat. Tänavu on see pühendatud 150 aasta möödumisele Koidula esikkogu “Waino-Lilled” ilmumisest. Kui tavaliselt võistlevad etluskonkurssidel ikka õpilased, siis Koidula konkursiga tahab selle korraldaja, Koidula muuseum, innustada ka täiskasvanuid luulesse süvenema ja seda avalikult ette kandma. Andekaid luuleesitajaid on kindlasti ka koolieast välja kasvanute hulgas ning Koidula konkurss on neile hea võimalus oma oskusi näidata.

Konkursil osaleja peab olema vähemalt 18 aastat vana ja esitama kaks luuletust, millest üks tuleb valida Lydia Koidula ja teine mistahes eesti autori loomingust. Etteaste kogupikkus võiks jääda seitsme minuti piiridesse.

Koidula etluskonkursi eelvoorud ehk sõelumised toimuvad kirjanikele pühendatud muuseumides: Jõgeval Betti Alveri muuseumis (6. veebruaril kell 12), Võrus Dr. Fr. R. Kreutzwaldi memoriaalmuuseumis (10. veebruaril kell 14), Alatskivil Liivi muuseumis (13. veebruaril kell 14), Tallinnas Underi ja Tuglase kirjanduskeskuses (20. veebruaril kell 12) ja Pärnus Koidula muuseumis (27. veebruaril kell 12).

Eelvoorust valitakse välja üks või kaks paremat luuleesitajat, kes saavad õiguse osaleda Pärnu lõppvoorus. Et eelvoorud toimuvad vaid viies paigas, võib Jõgevale võistlema tulla ka etlejaid väljastpoolt meie maakonda. Konkursi auhinnafondi toetavad Kultuurkapital, Pärnu linn ja kirjanikemuuseumid ning Eesti teatrid. Jõgeva eelvooru kohta saab lisainfot Heli Järvelt telefonil 5558 1072 või e-posti aadressil heli.muuseum@gmail.com .

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus