Kohvik Ateljee alustab oma neljandat suvehooaega

Jõgeval Pargi tänavas tegutsev kohvik Ateljee pakub tänasest taas võimalust sööki-jooki vabas õhus nautida. Linna päevade puhul pakutakse seal täna tasuta kohvi ja kooki. Õhtuni neid võib-olla ei jätku, aga hommikul tasub küll uudistama minna.


Kui ajalukku tagasi vaadata, siis alustaski Ateljee 2014. aasta juulis välikohvikuna. Siseruumides einestamise võimalust hakati pakkuma alles sama aasta sügisel.

“Nii et meil algab juba neljas suvehooaeg,” ütles Ateljee perenaine Diana Lall.

Ateljee väliterrass on tema sõnul igal aastal mingil määral oma ilmet muutnud. Möödunud aastal ehitati sinna uus, euroalustest tehtud mööbel. Tänavu sai see üle värvitud ja mõnusate patjadega varustatud.

“Patjadel istuda sai mullugi, aga siis pidime sisekohvikust osa patju väliterrassile tassima. Nüüd on välimööblil oma padjad,” ütles Diana Lall.

Tema sõnul on väliterrassil veel uusi asju: et mullu kujunes külastajate lemmikuks peeglist tehtud laud, siis tekitati tänavuseks suveks teine peegellaud juurde. On ka kaks põnevat õmblusmasina jalast ja vanast uksest tehtud lauda. Väliterrassi lillekastidesse on istutatud rohkesti lilli ning laudade-toolide kohale tulevad päikesevarjud, mis kaitsevad ka vihma eest. Pole võimatu, et need on tänaseks juba kohal.

“Meie välikohvik saab ka uue sildi. Teeme koostööd teise kohaliku ettevõtjaga: tema valmistab meile sildi ilma rahata ning tasuks võib ta sildi peale paigutada oma logo. Kui veel mõni firma end meie kohvikus sellisel viisil reklaamida tahab, siis meil pole selle vastu midagi,” kinnitas Diana Lall.

Tuleb kontserte

Nagu varasematel aastatelgi, hakkavad välikohvikus ka tänavu toimuma kontserdid. Möödunud aastal ehitati selleks isegi uus välilava. Praegu ühegi esinejaga veel kindlat kokkulepet pole, aga läbirääkimised käivad.

“Mõne meie muusikaõhtu sisustab kindlasti meie hea sõber Karmo Toome, aga millal ja kellega ta esinema tuleb, pole veel selge. Hea meelega näeksime oma esinejate hulgas ka Shanonit: ta astus ülemöödunud suvel üles meie sünnipäevanädalal ja meeldis publikule väga,” sõnas Diana Lall.

Nende jaoks, kes armastavad tule ääres istuda, on terrassile toodud suur pada: sinna saab väikese ohutu lõkke teha. Pere väiksemate jaoks on terrassil väike liumägi ja tasakaalukiik.

“Kes tahab, võib siia ka maalima tulla. Paneme selle tarvis välja molberti. Olen ka ise viimasel ajal Robert Suvi juhendatavas kunstistuudios maalimas käinud ja varsti võib minu maalinguid ehk ka mõnel väliterrassi puitpinnal näha,” ütles Diana Lall.

Ateljee on hankinud endale korraliku grilli, et kasvõi mõnel päeval nädalaski külastajatele šašlõkki pakkuda, ent puudu on veel grillmeister, kes seda valmistaks. Klienditeenindajatena saavad aga suvel tööd mõned asjalikud gümnaasiumiõpilased.

Õues parem

“Suvel ilusa ilmaga eelistab enamik kliente süüa väljas. Toas konutada saab talvel isegi küll ja küll,” kinnitas Diana Lall.

Vihmane ilm on tema sõnul iseasi: siis on tavaliselt ka õhk jahedam, nii et eelistatakse süüa sees.

“Tänan Jõgeva inimesi, kes meisse hästi suhtunud on: meie väliterrassil pole kolme aasta jooksul midagi ära lõhutud ja siit pole ka midagi ära viidud. Meie kohvik meeldib ka välismaalastele. Mokko külalistemaja on näiteks meid oma klientidele soovitanud,” ütles Diana Lall.

Kui maikuu lõpuni on Ateljee avatud kella üheteistkümnest hommikul kella kaheksani õhtul, siis juunist lahtioleku aeg pikeneb: uksed avatakse kell kümme hommikul ja suletakse kell üheksa õhtul. Reedel-laupäeval saab kohvikus olla kauemgi, pühapäeval see-eest pannakse uksed kinni juba kell neli pärastlõunal.

Täna hommikul tasub siis Ateljee väliterrassile tasuta kohvi ja kooki mekkima minna.

“See on meie väike panus Jõgeva linna päevadesse,” ütles Diana Lall.

 Raha eest saab Ateljeest muidugi ka muud sööki-jooki.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus