Kohutav paduvihm ei suutnud kardisportlaste võistluskirge murda

Põltsamaa Karikavõistlustele oli tulnud oma võimeid proovile panema 60 kardisõitjat. Võistlema saabus Eesti ja Läti paremik ning mõned sportlased Soomestki. Võistluste avasõnad laususid peakohtunik ja peakorraldaja Peeter Kallasmaa ja Eesti Kardiliidu peasekretär Märt Elbre. Eesti tuntumatest kardiinimestest olid kohal ka züriisse kuulunud Peeter Böckler ja Endel Tammeveski ning tehnilise kontrolli ülem Veiko Pedosk. Nii Böckler kui ka Pedosk on olnud Eesti Kardiliidu presidendid.

Võistluste ajal sadas Kuningamäel pidevalt paduvihma. Pärast poolte eelsõitude ja mõnede poolfinaalide toimumist oli rajal sedavõrd palju vett, et seda tuli pumpama hakata. Peeter Kallasmaa tõi päästeteenistuse Põltsamaa komandost elektripumba, millest oli palju abi.

Meeskondliku esikoha Põltsamaa Karikavõistlustel sai klubi Vihur Team Tallinnast. Masinaklassist Cadett olid võistlemas kõige nooremad osalejad 6-9 aastased poisid. Esimesena jõudis finisisse Harli Õun (Vihur Team), teisena Sten Suigusaar (A. G. S. Racing), kolmandana sama klubi kardipoiss Fred-Joonas Alliksaar, kes on liider ka Eesti meistrivõistlustel.

Masinaklassis Micro võidu sõitnud poistest jõudsid esikolmikusse Konrad Hildebrand (Vihur Team), Kenneth Pohl (M. K.E. Motosport) ja Marko Ubaleht (Energy Racing Club).

10- 14 aastaste sportlaste vanuseklassis läks esikoht Kevin Korjusele (Speed Sport), talle järgnesid Johannes Moor ( A. G. S Racing) ja tema klubikaaslane Valdur Komp.

Masinaklassis Rotax- Max juunior võistlesid 14-18 aastased sportlased. Esikoha sai Ranno Kallas (Vihur Team). Ranno Kallas on tänavu Põltsamaal juba kaks võitu saanud, sest ta tuli esimeseks ka juunikuises Jaanikardis. Teisena jõudis finisisse Kenneth Hildebrand (Vihur Team) ning kolmandana Kristjan Penjam (Energy Racing Club).

Jamaha- meestest osutus kiireimaks ja osvamaks Martin Täht ( Vihur Team). Et Martini vanavanemad on pärit Sadukülast, jättis ta Sadukülla hoida oma võiduga välja teenitud tammepärja. Teiseks tuli masinaklassis Jamaha Karel Vergi, kolmandaks Martin Laur. Martin Täht ja Karel Vergi on tugevateks rivaalideks ka Eesti meistrivõistlustel.

Hobikartide võidusõidu võitjaks oli Madis Täht, ka tema saatis oma tammepärja Sadukülla vanavanemate kodupaika.

Kardientusiast Peeter Kallasmaa suudab sellest spordialast huvituma panna ka õrnemat sugu. Nii oli Põltsamaa karikavõistlustel peakohtuniku asetäitjaks Tiiu Niglas. ?28. augustil peetavatel Väino Allipere mälestusvõistlustel on Tiiu Niglas juba peakohtunik). Tiiu õde Merle on aga juba mitmel võistlusel näidanud oma korrektsust ja täpsust peasekretärina.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus