Kohtumiseni taas Pinskis!

Valgevene linn Pinsk oli Euroopa noorte 64-ruuduse kabe meistrivõistluste läbiviimiseks teinud märkimisväärse eeltöö ja võib julgesti öelda, et võistluste tase oli hea.

Osales 161 noormängijat kaheksast riigist.  Oodati siiski arvukamat osavõttu, eelregistreenutest jäi saabumata Moldova esindus. Võistlused toimusid Polesje ülikooli spordikompleksi universaalsaalis, kus saatev personal ja treenerid said mänge jälgida tribüünilt. Sealne spordikompleks koosneb kehakultuuriteaduskonna õppehoonest, Valgevene spordimeditsiini keskusest, kergejõustiku- ja jalgpallistaadionist, võimlate kompleksist, ujulast, jäähallist ja hotellist. Pinsk on suuruselt ja elanike arvult võrreldav Tartuga.


Eestit esindasid Palamuse koolitüdrukud Triinu ja Merilii Jalg. Nendega olid kaasas vanemad Kadi Tamm ja Hannes Jalg ning treener Uno Plakk.

Võisteldi välk-, kiir- ja klassikalises kabes. Klassikat mängiti kuuel võistluspäeval mikromatšide süsteemis (kaks partiid nii valgete kui mustade kabenditega) täispika ajakontrolliga. Välkkabes olid meie suurimad lootused seotud Triinuga. Ta  alustaski hästi ja oli viie vooru järel 7 punktiga 10-st (võit annab kaks, viik ühe punkti) turniiritabelis 2.-3. Hea seis ja võistluspinge tegid siiski oma töö ja viimasest neljast voorust lisandus medalikolmikusse jõudmiseks vajaliku kolme punkti asemel vaid üks.

Kokkuvõttes tuli kaheksa punktiga 18-st 12. koht. Nädal aega enne väljasõitu tõvevoodis olnud Merilii kogus oma vanuseklassis üheksa punkti 18-st, mis andis 13. koha. Kiirkabes kogus Triinu 7 punkti 14-st, mis andis 9. koha. Merili oli 7 punktiga 16-st 14. Põhiturniiril viigistas Triinu arvatavaks autsaideriks peetava venelanna Zujevaga, kellele see jäigi ainsaks punktiks. Sellele järgnes kaks nappi kaotust kuld- ja hõbemedali võitnud kabetajatele, sellele järgnes veel kaks kaotust. Selg vastu seina olukorras näitas Triinu jälle oma mängu: viimasest kolmest mängust laekus võit ja kaks viiki, kokku viie punktiga 8. koht.

Merilii tõusis peale kuuendat vooru seitsme punktiga liidrite hulka, ent temal ebaõnnestus viimane kolmandik, kus kolmest mängust tuli lisaks üks punkt – kokkuvõttes kaheksa punktiga 15. koht.

Järgmine tiitlivõistlus toimub sealsamas Pinskis augusti algul, kui selgitatakse Euroopa noortemeistrid 199-ruuduses kabes. Eesti esineb seal täisarvulise võistkonnaga. Triinu ja Merilii on selles mänguliigis tänavused Eesti noortemeistrid ja eeldatavad võimalused mõnevõrra suuremad. Kindlasti osaleb seal hulk Lääne-Euroopa riike, aga kohtutakse ka paljude konkurentidega seekordselt Pinski turniirilt.

Eeloleval laupäeval, 17. Mail toimub  Jõgeva Kabeklubi seeriavõistluse kolmas etapp, võistluspaigaks spordikeskus Virtus.


JÕGEVA KABEKLUBI

blog comments powered by Disqus