Kohtuistung Signe Lahteina surma põhjustaja üle toimub Jõgeval

12. novembril algab Tartu Maakohtu Jõgeva kohtumajas istung, kus arutakse Türgi kodaniku süüasja, kes veokit juhtides põhjustas liiklusõnnetuse , mille tagajärel sai raskelt vigastada ja suri haiglas heategevusliku telesaate „Kodutunne” saatejuht Signe Lahtein.


Türgi kodaniku süüdistatakse karistusseadustiku paragrahv 423 lg 1 alusel, mis käsitleb sõidukijuhi poolt liiklusnõuete ja sõiduki käitlusnõuete rikkumist ettevaatamatusest. Kui sellise teoga on põhjustatud raske kehavigastus või inimese surm, karistatakse süüdlast rahatrahvi või kuni kolme aastase vangistusega. Tartu maakohtu pressiesindaja sõnul on istung avalik.

  1. aasta 22. märtsi hilisõhtul põrkas „Kodutunde” saatejuhi Signe Lahteina poolt juhitud sõiduauto Tallinna-Tartu maanteel Adaveres kokku veokiga, mille juht oli kaotanud kontrolli sõiduki üle. Üliraskelt viga saanud Signe Lahtein suri 2. aprillil Tartu ülikooli kliinikumis.

Signe Lahtein sündis 1977. aastal Põltsamaal ja 1995 lõpetas ta Põltsamaa  ühisgümnaasiumi hõbemedaliga. „Kodutunde” saatejuht oli ta aastatel 2015–2018.

Jaan Lukas

blog comments powered by Disqus