Kohtla-Järve lapsed õppisid taas mõnda aega Maarja Põhikoolis

Maarja Põhikool on pakkunud oma koostööpartnerile, Kohtla-Järvel asuvale venekeelsele koolile võimalust saata õpilasi Maarjasse eesti keelt õppima ja eesti elulaadiga tutvuma.

?Eelmise nädala lõpus saabusid Tammiku Gümnaasiumi lapsed meie kooli seitsmendat korda. 6.-9. klassi õpilased osalevad vastavalt tunniplaanile meie kooli tundides. Igal vene poisil ja tüdrukul on kaks Maarja kooli õpilast tugiõpilasteks, kes abistavad neid eestikeelsesse keskkonda sisseelamisel,? rääkis Maarja Põhikooli huvijuht ja projekti eestvedaja Merle Haossar.

Kohtla-Järve poiss Andrei Voribjov oli suvel Maarjas korvpallilaagris. “Kena paik ja sõbralikud inimesed hakkasid meeldima ja nüüd otsustasin tulla siia eesti keelt õppima. Huvitav on osaleda eestikeelsetes tundides. Tundub, et kõige raskem on õppida eesti keeles füüsikat ja inglise keelt. Mõistagi on raske ka eesti keelt selgeks saada,? rääkis noormees.

?Mina sain aga Maarja kooli õpetajalt matemaatikas viie,? oli oma saavutusega rahul Tammiku Gümnaasiumi tüdruk Alina Tihhonov.

Kohtla-Järve lapsed käisid koos Maarja kooliperega ekskursioonil Tartus ja Elistvere loomapargis ning osalesid tervisepäeval jalgsimatkal Koogile.

?Väike maakool on meie lastele parim paik eesti keele selgeks saamiseks. Kogemus näitab, et õpilased, kes on nädal aega Maarjas õppimas käinud, sooritavad põhikooli lõpueksami eesti keeles igati edukalt,? ütles Tammiku Gümnaasiumi õpetaja Vladimir Nevidof, kes oma õpilastega Maarjas kaasas oli.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus