Kohalikud sõitjad näitasid Piirojal konkurentidele koha kätte

Möödunud laupäeval Põltsamaa lähistel Piiroja rajal peetud rallikrossi Eesti meistrivõistluste eelviimasel etapil näitasid kohaliku meeskonna Yellow Racing Team’i liikmed end parimast küljest, võttes pea igas võistlusklassis poodiumikoha.

Võimsamate masinate ehk Division-1 klassis võtsid omavahel mõõtu kolm meest: klassi liider Imre Saks, Pait Reiman ja Jarmo Võsa. Eelsõitude kiireim mees oligi liidrikohal rooliv Imre Saks, kuid finaalis hakkas mehel auto tõrkuma. Saksa juhitud Mitsubishi Lanceri käigukast keeldus korrapäraselt töötamast ning seega pidi mees finaalis leppima kolmanda kohaga. Võidu võttis selles klassis Pait Reiman ning Jarmo Võsa sai teise koha.

Päeva põnevamad sõidud olid vaieldamatult ERC 2000 klassis, kus kohalikud poisid Arvo Kask ja Sten Oja asusid tuliselt võitlema juba eelsõitudes, kus päris mitu ringi läbiti, autoninad koos. Eelsõitude kokkuvõttes oli parim ERC 2000 klassi liider Sten Oja, jättes teiseks Arvo Kase. Finaalistart Kasel ebaõnnestus ning juhtima läks Sten Oja, tema kannul Sten Suvemaa. Siiski polnud Kask veel püssi põõsasse visanud ning iga ringiga jõudis ta liidrile lähemale. Sõidu võitja otsustati alles finaali viimasel ringil, kui Arvo Kask surus oma VW Golfi kangekaelselt Sten Oja Ladast mööda ja ületas finišijoone esimesena. Sten Oja sai teise ning Suvemaa kolmanda koha. Vaatamata sellele, et Oja jäi Piirojal teiseks, kindlustas ta sellega endale ERC 2000 klassis tänavuse Eesti meistritiitli.

Ka standardklassis võitlesid esikoha pärast Yellow Racing Team’i sõitjad. Eelsõidud võitis Adavere noormees Sten Karuks, teine oli Janno Õis. Karuks ei jätnud ka finaalis midagi juhuse hooleks ning võttis Õisi ees kindla võidu. Tunnustust on väärt ka Junior 1600 klassis Golfi roolinud Lustivere poisi Alvar Kuusiku tulemus, kes võttis Piirojalt teise koha. Noortest oli parim Janno Ligur.