Koer Karmast sai emigrant

Tookord päästis loomakese elu Tartu Kodutute Loomade Varjupaiga perenaise Mairi Peiponeni ohvrimeelne tegutsemine. Mairi tuli pärast pikka tööpäeva koerale ise järele, viis ta Tartusse varjupaika ja hoolitses selle eest, et asjatundjad tema vigastuste suuruse kindlaks määraksid ja ta ravi hakkas saama. Uuringud ja ravimise maksis Eesti Maaülikooli Loomakliinikule kinni Tabivere vald. Väikesele bolonkat meenutavale koerakesele pani varjupaigarahvas nimeks Karma, pidades silmas elu seadust, et loomaga nii julmalt ümber käinud inimene mõnes teises elus oma teo karistada saab. Karmal endal hakkas aga pärast kevadisi üleelamisi hästi minema. Kui loom enam-vähem terveks sai (päriselt ei tervene ta selgroovigastuse tõttu küll kunagi), panid varjupaiga töötajad tema pildi ja loo internetti tutvumiseks üles. Karma vastu hakkas huvi tundma noor pere Helsingi lähedalt ja nii võetigi juba maikuu lõpus temaga ülelahereis ette. Uuele pererahvale andis koera Helsingis üle varjupaiga töötaja Kirke Roosaar.

Varjupaigarahva sõnul on Karma uued omanikud hiljem teada andnud, et kuigi koer pole sajaprotsendiliselt terve, on nad temaga rahul. Loom on rõõmsameelne ja seltsiv, õnneks pole kevadine julm kogemus jätnud jälgi tema psüühikale.

Tartu varjupaiga perenaine Mairi Peiponen tahaks aga üht-teist loomaomanikele südamele panna. “Sügis on käes, paras aeg on oma lemmikuid vaktsineerida ja neile ussirohukuur teha. Oleme siin tähele pannud, et hullemini kui tänavalt leitud loomad on mõnikord solkmeid täis kodus peetud koerad-kassid. Soovitav oleks ka vaktsineerimistähtajad üle vaadata, ehk on vaja mõnda süsti korrata.”

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus