Kodutütred tähistasid organisatsiooni aastapäeva

Laupäeval Jõgeva kultuurikeskuses peetud Kodutütarde 78. aastapäevale pühendatud aktusel toonitati korduvalt selle organisatsiooni olulist rolli laste ja noore aatelisusest lähtuval kasvatamisel ning huvitaval ja silmaringi arendaval vaba aja sisustamisel.   Mitmete eestvedajate hulgas pälvis tunnustuse ka Jõgeva ringkonna noorteinstruktor Olga Jürma, keda autasustati Kodutütarde teeneteristi Hõbesõlega.

Olga Jürma tegigi ettepaneku korraldada traditsiooniline aastapäevaaktus tänavu Jõgeval. “Olime selle võimaluse üle  rõõmsad, sest aeg-ajalt on ikka hea pidulikke kokkusaamisi väljaspool Tallinna korraldada,” ütles Eesti Kodutütarde peavanem Angelika Naris. “Kodutütarde Jõgeva ringkond on Eestis liikmete arvult suurim ning paistab silma spordilembelisuse ja mitmete osavust ja julgust nõudvate ettevõtmiste poolest. Korraldatakse matku ja pannakse oma võimeid proovile ka ekstreemsetes olukordades,” ütles Naris.   “Iga maakonna kodutütred on oma juhtide nägu. Jõgevamaa kodutütardel on väga tublid eestvedajad, kellest noorteinstruktor Olga Jürma ka väärilise tunnustuse pälvis,” ütles maakonnalehele  Kaitseliidu ülem kolonelleitnant Raivo Lumiste.

“Vaadates särava ja ausa silmavaatega kodutütreid ja noorkotkaid, võib olla kindel, et pole põhjust muretseda Kaitseliidu ja Naiskodukaitse tuleviku pärast. Meil on vääriline ja tubli järelkasv,” rõhutas Kaitseliidu Jõgeva Maleva pealik Janno Rosenberg. Ta andis edasi ka Jõgeva maavanema Viktor Svjatõševi tervitused kodutütardele.

Aktusel esinesid laulu ja pillimänguga kodutütred  mitmetest maakondadest. Tantsukava esitas segarahvatantsurühm Kaaratsim.  Sündmust  juhtisid Monika Millend Vaimastvere ja Silva Lill Jõgeva rühmast.

“Et aastapäevapidu hästi õnnestuks, kutsusin endale abilisi nii oma maakonnast kui kaugemalt,” märkis noorteinstruktor Olga Jürma.

Laiuse kodutütarde juht Leina Kreek nimetas aktust superürituseks, kus kõik kulges  suurepäraselt. Tema Tabivere kolleeg Tiina Reinesberg pidas oluliseks, et sellistel kokkusaamistel saavad eri paikade kodutütarde juhid omavahel mõtteid vahetada.

“Olen kümnendat aastat organisatsiooni liige.  Kodutütarde liikumine on tõeliselt armas ja südamlik, lapsed, kes sellega ühinevad, saavad palju vajalikke teadmisi,”  kinnitas Torma rühma kodutütar Kristiina Štukert.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus