Kodutütred pidasid erialalaagrit

Kui sombune sügisilm on võtmas viimaseid jõuraase, tead, et on paras aeg kodutütarde sügislaagriks.


Oktoobrikuu kolmandal nädalavahetusel oli Kirnal Jõgevamaa kodutütarde sügislaager. Selle laagri eriala oli päästja. Neiud said nende kolme päeva jooksul hulganisti teadmisi, mida ka kohe erinevate ülesannetega kinnistati. Igas teooriatunnis oli mõni praktiline ülesanne, mis andis kindluse nii juhendajatele kui ka neidudele, et viimasel päeval testile julgemalt vastu minna.

Päästja erialalaagri eripäraks on teise päeva õhtul toimuvad situatsioonülesanded, mida neiud ootavad väriseva, kuid vapra südamega. Sel aastal pidid kodutütred läbi tegema kolm täiesti erinevat situatsiooni. Esimeses pidid kodutütred abistama insuldi saanud ema, neiud kasutasid oma värskelt õpitud teadmisi ning said olukorraga hakkama. Teine ülesanne oli juba pisut keerukam, nimelt tuli abistada saekaatris peetaval sünnipäeval viga saanud naist. Seal osutus takistuseks vigastatu purjakile jäänud sõbranna, kes vigastatut iga hinna eest näha soovis. Kolmas oli autoõnnetuse punkt. Seal tuli tegutseda korraga kolme kannatanuga, kellest kaks olid teadvusel ning paanikas, kolmas tagaistmel teadvuseta. Kannatanud proovisid iga hinna eest põgeneda ning nende abistamine oli kodutütarde jaoks paras pähkel.

Viimasel laagripäeval ootas kodutütreid ees test, mis näitas kui hästi oled omandanud laagris õpitu ning kas saad oma vormile veel ühe kaunistava märgi juurde või ei. Kuid enne kui tüdrukud kordama ning testi sooritama said asuda, käidi Kuremaal, et teha praktilisi ülesandeid ka vees. Neidusid juhendas Lohusuu vabatahtlik päästeüksus koos Jõgeva päästekomandoga. Tänu neile said kodutütred nii teoreetilisi kui ka praktilisi teadmisi veeohutusest. Näiteks sai proovida, kui raske on vees päästevesti selga ja seljast ära saamine. Lisaks sellele prooviti päästevest seljas vee põhjast asju ära tuua. Kuid kõigi vaieldamatuks lemmikuks sai tagurpidi oleva päästepaadi peale saamine.

Viimase laagripäeva lõpetas lõpurivistus kus tehti teatavaks kõik testi läbinud neiud. Enda nime kuulmine pani kodutütarde silmad särama. Juhendajate silmad särasid teadmisest, et nende teadmised ja oskused on kinnistunud väga paljudele neidudele.

INARA HEIN, Vaimastvere rühma kodutütar

blog comments powered by Disqus