Koduseinad seekord ei aidanud

Jõgeva SK Pedja jäähokimeeskond pidas Lõuna-Eesti liigas laupäeval tähtsa kodumängu, kui võõrustas HC Viljandi meeskonda. Paraku ei olnud koduväljakul seekord eeliseid ning Jõgeva hokimehed pidid vastu võtma 0:5 kaotuse.

Kuue külmakraadi juures ja heal jääl algas kohtumine külaliste rünnakute tähe all. Viljandlased olid veidi kiiremad ja nende söödumäng oli parem. Lisaks tekkis Jõgeva kaitseliini aeg-ajalt mõrasid, mida ei suudetud lappida. Nii juhtus ka 5. mänguminutil, mil keskväljakul tekkinud segaduse kasutasid vastased ära. Pedja meeskond jäi oma tsoonis arvulisse vähemusse ja väravaesisel vabaks jäetud Ott Viita viis Viljandi 1:0 juhtima.

Pärast kaotusseisu jäämist muutus ka jõgevlaste mäng aktiivsemaks ning territoriaalselt saavutati isegi kerge surve. Esimesed ohtlikud momendid tekitasid Mihkel Pärs ja Jüri Narits. Seejärel oli Jõgeval kasutada esimene arvuline ülekaal ning Janno Pärn tulistas vastaste väravat päris ohtlikult, kuid väravavaht ei eksinud.

Kui mängitud sai täpselt 12 minutit, eksis hoopis Jõgeva meeskond oma kaitsetsoonis ja Viljandi võttis taas kingituse vastu: Ardi Lillemägi viskas 2:0.

Väljakuperemehed püüdsid küll mängu pööret tuua, kuid söödud jäid ebatäpseiks ning tunda andis ka paari tugevama mängumehe puudumine. Veel kahel korral saadeti Viljandi mängija karistuspingile ning korraks oli Jõgeval isegi arvuline ülekaal viis kolme vastu, kuid mida ei tulnud, oli värav.

Korraks pääses Ain Kastan väravavahiga silmitsi, kuid vise läks mööda. Valusa punkti esimesele poolajale panid hoopis külalised 15 sekundit enne vaheaega, kui Erki Heinaste võttis meie meeskonna eksimuse vastu ja kasvatas HC Viljandi eduseisu 3:0-le.

Teist poolaega alustas Jõgeva meeskond surumisega. Teades, et jäähokis võib ka kolmeväravalisest kaotusseisust välja tulla. Korraks suruti isegi Viljandi väravavaht väravavõrku, kuid litrit järele ei saadud. Vahepeal läks väljakul igas mõttes tuliseks ja kohtunikul oli jälle põhjust külalisi kaheks minutiks puhkama saata. Jõgevat see ei aidanud. Kui mängitud oli 27.10, viskas Lillemägi seisuks 4:0, mis tähendas ka mängu saatuse otsustamist.

Neli minutit hiljem tegi Viita mänguseisuks juba 5:0. Viimastel minutitel püüdis kodumeeskond küll kõigest väest (pealevisked teisel poolajal olid 12:11 Jõgevale), aga kohati jäi puudu ka sportlikust õnnest. Narits pääses kollkipriga veel üks-üks, aga skoor jäi endiseks.

Isegi see, et Viljandi meeskond teenis kuus kaheminutilist karistust, ei aidanud jõgevlastel auväravat visata. Lõpuvile tähendas kindalt ja valusat 0:5 kaotust.

Allajäämise põhjusi oli mitmeid. Meeskond mängis puuduliku koosseisuga (12 mängijat), kellest mitmed on viimasel ajal vähe jääaega saanud. Seetõttu andis tunda söödutäpsus. Eelmise nädala sula jättis treeningutesse selge lünga, seevastu ei pea tehisjääl harjutavad viljandlased end sulailmast segada laskma.

Ka kiiruses jäädi vastasele alla ning sportlik õnngi keeras seekord selja. Juba täna, neljapäeva õhtul kell 19 kohtutakse kodujääl Tartu meeskonnaga Veskioru Pullid. Loodame, et seekord tuleb punktilisa.