Koduseinad aitasid võita kolm Eesti meistrikulda

Põltsamaa spordiklubi Nipi korraldas möödunud pühapäeval Pisisaare spordihoones Eesti meistrivõistlused sumomaadluses täiskasvanutele. Võistlustules oli 60 sportlast. Maakonna sportlased jätsid koju kolm meistrikulda, neist kaks võitis Kai Pähkel. Kokku võideti tosin medalit.

Esmakordselt toimusid nii suured võistlused Põltsamaa vallas Pisisaares, Eesti parima naissumotari Kai Pähkeli kodukohas. Koduseinad olid Kaile toeks ka seekord.

Nii võitis Kai Pähkel kaks kuldmedalit, olles naistest parim kehakaalus +80 kg ja samuti absoluutkaalus.

Põltsamaale tuli veel kolmaski kuldmedal, mille võitis Mart Kohv kehakaalus kuni 100 kg. Lisaks kolmele meistrikullale võitsid maakonna sumomaadlejad üheksa medalit, kaks hõbedat ja seitse pronksi.

Hõbedase medali said kaela Mattias Säärits (-70 kg) ja Ander Järv (-77 kg), kes mõlemad Jõgeva klubi Ramm esindajad.

Pronksmedaliga autasustati Põltsamaa spordiklubi Nipi võistlejaid Penno Palli (-70 kg), Jako Kivimäge (-77 kg), Joosep Mölderit (-100 kg), Olavi Reilentit (+115 kg), Jõgeva Rammu võistlejatest teenisid pronksise autasu Kätri-Avelin Säärits (-50 kg), Greete Kõnussaar (-65 kg) ja Siim Martin Eskla (-77 kg).

Võistkondlikus arvestuses saavutas Põltsamaa Nipi klubidest 3. ja Jõgeva Ramm 9. koha.