Kodus ja koos olemise aeg

Jõuluaeg on käes. Nagu igal aastal, aga ikka oodatud ja uus. Meie tänane jõululeht toob lugejani mitmeid lugusid, mida läbib üks iseloomulik jõuluaegne tunnus: olla nendel pühalikel päevadel koos kodus. Pere ja lähedastega. See on nii loomulik, et just jõulupühad on see aeg, mil on mahti elu karussellilt korraks maha astuda. Vaikuses olla ja mõelda.
See on iseolemise aeg, kus me tavalisest rohkem mõtleme olnule ja lahkunuile, kes kunagi meie kaasteelised olid. Aga jõulud ongi just see akude laadimise aeg, mil taaskord mõeldes möödunule tugevdame tegelikult sidet tulevikuga.
Jõuludel ilmneb paljuski meie tugevus. Tänases lehes meenutab õpetaja Eenok Haamer, kuidas Vene ajal, kui jõulud olid keelatud, täitusid kirikud rahvaga. Sest meie hinges on midagi erilist, mis rasketel aegadel meid kokku toob. Eesti vanima ametis oleva vaimuliku sõnul on eesti rahval midagi erilist, mis meid hoiab. See eriline on kodus ja koos olemise aeg. Aga see ei tohi kaduma minna.
„Kui eesti rahvas kogu olemusega on Jumala poole pöördunud, siis on meil lootus alles, sest tema saab meid hoida. Aga kui eesti rahvas ülbeks muutub ja arvab, et me oleme väga vägevad ja tugevad, siis ei pruugi meil iseseisvust enam kauaks olla,“ on vaimuliku sõnad.
Usutavasti annab ka seekordne jõul meile jõudu ja jaksu iseenda hoidmiseks. Siin möllava ja veereva maailma kaoses saame tugevad olla üheskoos ja arukalt tegutsedes. Olgu see meie seekordseks jõulusõnumiks.

blog comments powered by Disqus