Kodukirja lugejate lemmikuks perekond Kookmaa kodu Kasepääl

Kodukonkursi Aasta Kodu rahvažürii valis oma lemmikuks perekond Kookmaa romantilise kodu Peipsi ääres Kasepääl, teatati ajakirjast Kodukiri.

Perenaise Veronika Kookmaa sõnul rajasid nad maakodu tema lapsepõlvemaadele ja paigutasid ruumid nõnda, et Peipsi järve näeb akendest nii köögis toimetades, elutoas istudes, saunas käies kui ka magamistoast.

Kodukirja peatoimetaja Malle Pajula sõnul osales Aasta Kodu rahvažüriis ligi 6000 hääletajat, mis on tublisti enam kui varasematel aastatel. “Perekond Kookmaa kodus meeldisid neile valgusküllasus ja heledad toonid, samuti kergelt romantiline sisustusstiil, mis on Eestis väga armastatud.” Pajula sõnul on tegu moodsa ja nn targa majaga, samas elab pere kogukondlikus rütmis. Näiteks on perenaine asutanud samovaride muuseumi, mille tulu läheb kohaliku palvela renoveerimiseks.

K-rauta sisekujundaja Merike Hirvoja sõnul on järvevaatega maja sisustamisel järgitud klassikalist elegantsi, mis sobib avaratesse ruumidesse ega lähe kunagi moest. Lisaks ilule on pandud rõhku ka mugavusele, mis teeb kaunist majast sooja ja mõnusa kodu.
Internetihääletusel selgunud Rahva Lemmiku preemia 650 eurot tuleb kodukonkursi peatoetajalt K-rauta kaupluseketilt.

Sisustus- ja aiandusajakiri Kodukiri korraldas aasta kodu konkurssi juba 19. korda. Seekord osales ligi 60 kodu üle Eesti. Pidulik aasta kodu üritus toimub veebruari keskel.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus