Kodukandirahvas tähistas Mari Vallisoo 65. sünniaastapäeva

Luuletaja Mari Vallisoo kooliõde Elle Pintson kutsus eelmisel laupäeval kodukandirahva Lümatisse Ranna rahvamajja, et tähistada poetessi 65. sünniaastapäeva. Kohale tuli umbes 70 inimest, nende hulgas ka kolm Mari klassikaaslast ning ühe klassiõe ema, lisaks veel neli endist Ranna kooli õpetajat ja palju endisi Ranna kooli õpilasi.

Koos käidi Kodavere kalmistul poetessi haual. Ranna rahvamajas kuulati Hando Runnelit, loeti Vallisoo Kodavere murrakus ja ka kirjakeelseid luuletusi. Ljudmilla Kokk luges koos poetessi tütre Tuuliga Mari Vallisoo luuletusi:  Tuuli Kodavere murrakus ja Ljudmilla vene keeles.

Assikvere külateater kandis ette näidendi  “Meie elu”, mille lavastas Ülle Meos. Selle koostas Mari Vallisoo Kodavere murrakus luuletustest tema õde Ann Kilk. Üheskoos vaadati Andrus Kilgi filmi “Kodokiil”.

Kohapeal sai osta Mari Vallisoo raamatuid. Elle Pintsoni sõnul oli neil kaasas 40 murdekeelset raamatut, need müüdi kõik ära ja tuli veel puudugi. Meelsasti osteti ka tänavu suvel ilmunud Mari Vallisoo viimast luulekogu “Mälestusi maailmast”. Pintson tõdes, et kui Vallisoo olnuks meie hulgas, poleks taolist kokkusaamist teoks saanud, sest luuletaja oli väga tagasihoidlik.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus