Kodukandipäev ja külade päev Maarja-Magdaleenas

Laupäeval, 23. juulil on Maarja-Magdaleenas kahekordne pidupäev: peetakse XVI kodukandipäeva ja ka Tabivere valla VII külade päeva. Sündmuse korraldab Maarja-Magdaleena Maarahva Selts ning seda toetavad Kohaliku Omaalgatuse Programm, Tabivere vald ja Maarja rahvamaja.

Päev juhatatakse sisse kell 10 Kurepesa talu õuel. Seejärel alustatakse puutöö õppepäevaga, kus huvilisi juhendab selle ala meister Martti Kalamees.

Kõik valla külade puutööhuvilised, kellel kaasas materjal ja saag, saavad oma külale nn esindusskulptuuri välja saagida. Õpitakse sedagi, kuidas aastaid lageda taeva all “elanud” puukuju taas uueks ja heledaks  muuta. 

Koostöös valmib aga rahvariides laulja või tantsija. “Tuleb just see, kes sellel laupäeval puust sündida tahab,” jättis Maarja-Magdaleena Maarahva Seltsi juhatuse esimees Tiia Pärtelpoeg skulptuuriga seotud plaanid pisut lahtiseks. Uustulnukast saab kaaslane puust pillimehele, kes 2008. aastal kunagise Maarja-Magdaleena seltside maja mälestuseks majaasemele püstitati. See paikkonna kultuuri- ja seltsielule  väga oluline hoone valmis ühisel nõul ja jõul 1912. aastal ja hävis sõjatules 1944.

“Kell 16 avataksegi pillimehe kõrval uhiuus puuskulptuur, kontserdi annavad isetegevuslased. Samas kuulutatakse välja ka järgmise külade päeva korraldaja  ja küla esindajale antakse sel puhul üle puidust rändav külavalvur. Selle idee algatas möödunud aastal Kõrenduse küla, kus eelmist külade päeva peeti, varem rändas meil karikas. Tabivere valla külade päeva traditsioon sai alguse kaheksa aasta eest Otslava külast, aga et üks aasta vahele jäi, on tänavune seitsmes,” rääkis Tiia Pärtelpoeg, põhjendades ka, miks kodukandipäeva ja külade päeva  tänavu koos peetakse. “Maarja-Magdaleena küla kord oli seda läbi viia ja liitsime selle oma traditsioonilise kodukandipäevaga, tehes ettevõtmise pikemaks ja sisukamaks.”

Kodukandi- ja küladepäev jätkub kell 17 Maarja-Magdaleena puhkealal peoga, kus taas põhjust linti läbi lõigata — nimelt valmis seal hiljuti Leaderi-rahade toel uhiuus tantsupõrand. Seda aitab “sisse tantsida” ansambel Swips, kuid oodata on teisigi esinejaid, alustades oma valla isetegijatest ja lõpetades maotaltsutaja Snake Show ja tantsutrupiga.

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus